Nasze najnowsze artykuły

„Szczęśliwi czasu nie liczą” – Czesław Mozil w kampanii „Dziecko Się Liczy”

Z ogromną radością i dumą dzielimy się pierwszym efektem naszej wyjątkowej kampanii „Dziecko Się Liczy”, której pomysłodawcą są Karty Grabowskiego. To projekt bliski naszemu sercu, w którym matematyka i muzyka spotykają się, by wspierać dzieci na wielu płaszczyznach ich rozwoju. A pierwszym krokiem jest niezwykły utwór Czesława Mozila – „Szczęśliwi czasu nie liczą”.

Matematyka wokół nas

Matematyczne zegary

Pewnego dnia, przy kubku gorącej kawy, zastanawiałam się, jak uczynić naszą firmową przestrzeń jeszcze bardziej „naszą”. Rozglądając się po biurze, moją uwagę przyciągnęły zegary z nudnymi, białymi tarczami. Postanowiłam pomóc smutnym zegarom i nadać im blask – to był czas na spersonalizowane zegary Kart Grabowskiego!

Z życia firmy

Dla nas Dziecko Się Liczy! Start naszej nowej akcji społeczno-edukacyjnej

Ruszamy z najbardziej muzyczną kampanią o emocjach i rozwoju dzieci! Dziecko Się Liczy to akcja stworzona przez Karty Grabowskiego. W projekcie głosu użyczył Czesław Mozil. W kampanii wchodzimy na zupełnie nowy dla nas obszar, i choć matematyki nie zabraknie, to sposób jej podania na pewno Was zaskoczy. Przy okazji zahaczymy jeszcze o kilka innych ważnych i nowych dla nas tematów, ale do rzeczy!

Matematyka wokół nas

Jak dodać szczyptę magii do śniadaniówki?

Dziś mamy dla Ciebie mały, ale wyjątkowy pomysł, który z powodzeniem sprawdziliśmy w praktyce. Dotyczy on… drobnego gestu, który może wywołać uśmiech, dodać energii, a nawet… przekazać Twojemu dziecku odrobinę wiedzy w przyjemny sposób. Zaintrygowany? To coś, co zajmie Ci dosłownie minutę, a efekty będą bezcenne! Co takiego może sprawić, że śniadaniówka stanie się ulubionym momentem dnia Twojego dziecka?

Z życia firmy

Sprzedaż wysyłkowa w latach 90., czyli skromny początek Kart Grabowskiego

Dziś, kiedy patrzę na Justynę i Mateusza, którzy prowadzą naszą rodzinną firmę, zatrudniają nowe osoby, wracam pamięcią do skromnych początków Kart Grabowskiego. To była wizja mojego męża, Andrzeja, który nie tylko marzył o stworzeniu narzędzia edukacyjnego, ale i ciężko pracował, by jego pomysł ujrzał światło dzienne. Kiedy w końcu nasze pierwsze karty „Tabliczka mnożenia” oraz książka trafiły do drukarni… nie mieliśmy nawet planu, jak je rozprowadzać. Wszystko zaczęło się w naszym mieszkaniu, od garderoby, która stała się pierwszym magazynem.

Edukacja i rozwój dziecka

Początki naszego domowego przedszkola

Pamiętam ten moment, kiedy razem z mężem podjęliśmy decyzję o tym, aby nasze dzieci nie uczęszczały do placówek przedszkolnych. Pojawiało się wówczas wiele myśli, między innymi te z kategorii „Dzieci w przedszkolach mają tyyyle gier, zabawek i pomocy edukacyjnych. Poszukam, abyśmy my też mogli z takich korzystać”.

Matematyka wokół nas

Tabliczka mnożenia do 100. Jak wygląda nauka tabliczki mnożenia w Polsce i innych krajach?

Tabliczka mnożenia to absolutna podstawa, która jest nieodłączną częścią edukacji wczesnoszkolnej. Bez jej opanowania trudno przejść płynnie do kolejnych tematów. W Polsce tradycyjnie uczniowie uczą się tabliczki mnożenia do 100. Ale czy taki zakres obowiązuje tylko w Polsce? Jak wygląda nauka tabliczki mnożenia w innych krajach? Sprawdźmy!