Tag

#kartygrabowskiego

Z życia firmy

Początki Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia: Historia Pierwszych Zawodów w Szczecinku

Wiosna 1998 roku przyniosła nieoczekiwane wyzwanie dla Andrzeja Grabowskiego, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku. Dyrektor szkoły, pan Makowski, pełen entuzjazmu i zamiłowania do sportowej rywalizacji, zresztą podobnie, jak Andrzej, zaproponował zorganizowanie wyjątkowych zawodów w mnożeniu z wykorzystaniem kart Tabliczki Mnożenia. Pomysł ten zrodził się z pragnienia, aby uczniowie różnych szkół mogli zmierzyć się w intelektualnej rywalizacji w atmosferze przypominającej zawody sportowe. Jak na to zareagował Andrzej?

Z życia firmy

A za czym ta kolejka?

W latach 80. zamieszkałam z mężem Andrzejem i małą Justynką na nowo powstałym osiedlu ludzi młodych. Rozpoczął się dla nas kolejny rozdział życia, w końcu we własnym długo wyczekiwanym mieszkaniu. Centralnym punktem spotkań i zabaw dla dzieci stał się skromny plac zabaw, który mimo swej prostoty, był sercem naszej osiedlowej społeczności. Zaledwie dwie huśtawki stały się magnesem dla tłumu maluchów, a w piaskownicy trudno było znaleźć wolne miejsce. Dla odważniejszych przygotowano coś na kształt drabinki, która służyła jako pierwszy krok do nauki wspinaczki.

Z życia firmy

Wspomnienia o Andrzeju Grabowskim czas zacząć…

W naszej rodzinie pamięć o Andrzeju wciąż jest żywa. Zawsze staram się przybliżać Jego postać nie tylko wnukom, ale także moim dzieciom – Justynie i Mateuszowi, którzy z zaciekawieniem słuchają o kolejnych historiach z czasów, kiedy byli jeszcze mali. Postanowiłam podzielić się wspomnieniami również z Wami. Chcę, żebyście poznali mojego męża, którego znacie jako autora Kart Grabowskiego.

Nasze produkty

Moja przygoda z Kartami Grabowskiego

Był rok 2017. Mieszkałam w Iławie, małym miasteczku w województwie warmińsko-mazurskim, położonym nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce (27,45 km). Jako studentka miejscowej uczelni zaangażowałam się w działalność Parlamentu Studentów i jako wiceprezydent reaktywowałam Koło Naukowe Wydziału Pedagogicznego, którego zostałam przewodniczącą.

Z życia firmy

Kim jest ten Pan?

Bujna czupryna, charakterystyczny wąs i błękitna koszula to jego znaki rozpoznawcze. Pojawia się wszędzie: na opakowaniu kart, w książce i na samych kartach. W instrukcji zawsze ma dla graczy jakąś wskazówkę, a w kartach dzierży specjalne supermoce.

Matematyka wokół nas

Co ma spinacz do tabliczki mnożenia?

Kamizelka kuloodporna, walkie-talkie i Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia łączy jedno! Wymyślili je Polacy i wszystkie te rzeczy są równie ważne! Zanim jednak przejdziemy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i jego polskiego autora, wyjaśnijmy jeszcze jedną kwestię. Co z tytułowym spinaczem?