Karty Grabowskiego jako element wyprawki szkolnej

Cover Image for Karty Grabowskiego jako element wyprawki szkolnej

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Początek roku szkolnego wiąże się z wieloma trudnościami. Po wakacyjnym odprężeniu i pewnej dekoncentracji, nie jest łatwo wejść w nowy rok szkolny w pełnym skupieniu tak, aby sprostać nowym obowiązkom i zadaniom.

Pewność siebie

Co więcej, nie wszystkie dzieci wykorzystują zdobyte umiejętności matematyczne w codziennym, wakacyjnym życiu, przez co ulegają one zapomnieniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem, by przezwyciężyć tę trudność i wejść w nowy rok szkolny z większą pewnością siebie jest uzupełnienie wyprawki szkolnej o Karty Grabowskiego. Podczas rodzinnych gier i zabaw pomożemy dziecku przypomnieć sobie najważniejsze działania matematyczne, tak, by rozpoczynając rok szkolny, czuło się ono silniejsze i pewniejsze. Karty Grabowskiego przypomną zapomniane umiejętności matematyczne. Dadzą one wsparcie podczas przygotowywania się do zajęć szkolnych. Gry i zabawy, dodawanie i odejmowanie to propozycja skierowana głównie dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej. Pomagają nabyć umiejętności szybkiego wykonywania obliczeń w pamięci. Będą również doskonałym wstępem do dalszej nauki tabliczki mnożenia.

Niezbędne umiejętności

Tabliczka mnożenia idealnie sprawdzi się jako przygotowanie dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i klas starszych. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zaskoczenia, jakim może okazać się brak pewnych umiejętności potrzebnych do tych działań. Tabliczka mnożenia jest bardzo istotnym elementem wykorzystywanym na wszystkich etapach nauki. Należy zwrócić uwagę, że dzięki tabliczce mnożenia nabędziemy umiejętności w zakresie dzielenia. A to z kolei jest niezbędne choćby przy skracaniu ułamków na kolejnych poziomach edukacji. Szeroki wachlarz gier i zabaw jest odpowiedni dla najbardziej opornych po wakacyjnym rozluźnieniu.

Skupienie i koncentracja

Gry logiczne to propozycja gier dla dzieci już od 5 roku życia, jednak z doświadczenia wiemy, że i te młodsze radzą sobie z najprostszymi grami. Są one bowiem doskonałym wstępem do tego, aby zainteresować najmłodszych matematyką. To przede wszystkim zabawa, która rozwija logiczne myślenie i uczy dobrej organizacji, cierpliwości i skupienia. Proponowane gry wspomagają koncentrację, która jest niezbędna nie tylko na lekcjach matematyki. Dzięki kartom dziecko jest w stanie pozostać skupione przez dłuższy czas. Warto rozpocząć od gier łatwych, przyjemnych i szybkich. Systematycznie zwiększając poziom trudności i zwiększając czas zabaw, mamy realny wpływ na wydłużenie czasu koncentracji, co pozwoli skutecznie przeprowadzić lekcje i zwiększyć motywację do nauki.

Wprowadzając gry i zabawy z Kartami Grabowskiego od początku roku szkolnego, szybko zauważymy sukces naszej pracy.. Przy regularnym korzystaniu z kart pozytywne efekty możemy obserwować przez cały rok szkolny i w następnych latach. Należy również pamiętać, że każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie i tak dostosować gry i zabawy, aby były satysfakcją dla wszystkich.

  1. Tagi:

  2. #wdomu
  3. #wszkole

O autorze

Bartosz Trojanowski

Absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego. Na co dzień zajmuje się organizacją i realizacją warsztatów z Kartami Grabowskiego. Szczęśliwy tata 2 córek. Lubi aktywny, plenerowy wypoczynek, pływanie, jazda na rowerze, piesze wędrówki. Miłośnik starej motoryzacji.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.