Z życia firmy

Dla nas Dziecko Się Liczy! Start naszej nowej akcji społeczno-edukacyjnej

Ruszamy z najbardziej muzyczną kampanią o emocjach i rozwoju dzieci! Dziecko Się Liczy to akcja stworzona przez Karty Grabowskiego. W projekcie głosu użyczył Czesław Mozil. W kampanii wchodzimy na zupełnie nowy dla nas obszar, i choć matematyki nie zabraknie, to sposób jej podania na pewno Was zaskoczy. Przy okazji zahaczymy jeszcze o kilka innych ważnych i nowych dla nas tematów, ale do rzeczy!

Matematyka wokół nas

Jak dodać szczyptę magii do śniadaniówki?

Dziś mamy dla Ciebie mały, ale wyjątkowy pomysł, który z powodzeniem sprawdziliśmy w praktyce. Dotyczy on… drobnego gestu, który może wywołać uśmiech, dodać energii, a nawet… przekazać Twojemu dziecku odrobinę wiedzy w przyjemny sposób. Zaintrygowany? To coś, co zajmie Ci dosłownie minutę, a efekty będą bezcenne! Co takiego może sprawić, że śniadaniówka stanie się ulubionym momentem dnia Twojego dziecka?

Edukacja i rozwój dziecka

Początki naszego domowego przedszkola

Pamiętam ten moment, kiedy razem z mężem podjęliśmy decyzję o tym, aby nasze dzieci nie uczęszczały do placówek przedszkolnych. Pojawiało się wówczas wiele myśli, między innymi te z kategorii „Dzieci w przedszkolach mają tyyyle gier, zabawek i pomocy edukacyjnych. Poszukam, abyśmy my też mogli z takich korzystać”.

Robienie celowych błędów – czy ma to walor edukacyjny?

Jednym ze sposobów na zachęcenie dzieci do większej uważności i też przy okazji zabawy – jest robienie celowych błędów i pozwolenie dzieciom na ich zauważenie. Czy taki sposób ma sens? Czy może jest to tylko wymówka dla dorosłego, który te błędy rzeczywiście robi i nie chcę się do nich przed dzieckiem przyznać? ;) Postaram się w artykule odpowiedzieć na te pytania opierając się na własnych doświadczeniach.

Matematyka wokół nas

Mamo, a co jest po 99?

Tego poranka podróż do przedszkola mijała nam wyjątkowo spokojnie. W głowie planowałam już dalszą część dnia, a w tle słyszałam, jak moja córka zaczęła cichutko liczyć. I tak jechałyśmy w ciszy, przerywanej od czasu do czasy zapytaniami: „Mamo, a co jest po 79?”, a potem „Mamo, a co jest po 89?” i jeszcze „a co jest po 99?”...