Karty Grabowskiego® Tabliczka mnożenia
Sprawdzony sposób na naukę tabliczki mnożenia przez zabawę20 lat na rynku
45 000 sprzedanych egzemplarzy
Stworzone
przy udziale
dzieci
Powstały przy współpracy z prof. dr hab. Edytą Gruszczyk-Kolczyńską
Kupowane w Polsce i na świecie
Wykorzystywane do zabawy w domach i szkołach
Karty Grabowskiego® Tabliczka mnożenia

Karty Grabowskiego® Tabliczka mnożenia to zestaw gier edukacyjnych dla dzieci uczących tabliczki mnożenia przez zabawę. Od 20 lat pomagają w szybkim jej opanowaniu dzieciom na całym świecie. Zdobyły one uznanie wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych.

W skład podstawowego zestawu wchodzą specjalne karty do gry (2 talie po 55 kart) i książka prezentująca 11 gier o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności.

Dokupując dodatkową książkę – Gry, zabawy i ćwiczenia z tabliczką mnożenia - część II – można jeszcze lepiej wykorzystać potencjał kart dzięki dodatkowym 66 grom pozwalającym dostosować formułę zabawy do indywidualnych potrzeb i charakteru dziecka.

Oszczędź swojemu dziecku mozolnej nauki tabliczki mnożenia przez żmudne zapamiętywanie. Kup Karty Grabowskiego – Tabliczka mnożenia i zacznij zabawę już dziś!

Karty Grabowskiego® Tabliczka mnożenia to pomoc edukacyjna do nauki matematyki dla dzieci powyżej 7 roku życia. W karty te można grać zarówno w szkole, jak i w domu. Dzięki nim, dzieci utrwalają tabliczkę mnożenia oraz uczą się usprawniania obliczeń rachunkowych w pamięci, w zakresie dodawania, odejmowania oraz dzielenia.

Wszystko odbywa się w trakcie niecodziennych gier. Nauka tabliczki mnożenia staje się więc niezwykłą, bardzo pożyteczną zabawą. Nawet dzieci, które mają trudności z matematyką – szybko dają się „wciągnąć” do zabawy. Z biegiem czasu posługiwanie się nawet tymi najtrudniejszymi przypadkami tabliczki mnożenia – przyjdzie im z łatwością.

Karty „Tabliczka mnożenia” powstały przy współpracy z prof. zwycz. dr hab. Edytą Gruszczyk-Kolczyńską, autorytetem w dziedzinie edukacji matematycznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Wprowadź rozgrywki z kartami na lekcjach matematyki, a przekonasz się, jak bardzo Twoi uczniowie mogą się zaangażować. Kup Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia i zacznij grać już dziś!

Kup karty

Czym są Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”

Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia” to zestaw dwóch talii po 55 kart. Na kartach czarnych zapisano mnożenie dwóch liczb. Na kartach czerwonych przedstawione są liczby odpowiadające wynikom mnożenia liczb z kart czarnych. Na każdej karcie znajduje się również kafelki, które pomagają zrozumieć istotę mnożenia.


Przykład wyglądu kart czarnych
(w komplecie 55 kart)
Przykład wyglądu kart czerwonych
(w komplecie 55 kart)

karty czarne - tabliczka mnożenia
karty czerwone - tabliczka mnożenia

Przemyślany projekt Kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”

Kluczem do skutecznej nauki tabliczki mnożenia przy wykorzystaniu Kart Grabowskiego jest ich przemyślany projekt graficzny. Był on przez ich twórcę doskonalony przez lata.

Karty tabliczka mnożenia - grafika
Jeżeli liczba zapisana na karcie czerwonej jest wynikiem mnożenia dwóch par liczb (podanych na kartach czarnych), wówczas na środku karty znajdują się dwa układy kafelków.
Kafelki
Na każdej karcie znajdują się kafelki, ułożone w szyku rzędowo-kolumnowym.

Jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze podać wyniku mnożenia, może po prostu policzyć kafelki i uczestniczyć w zabawie lub w grze. Tak jednak będzie tylko na początku. Potem dzieci będą starały się jak najlepiej opanować tabliczkę mnożenia. Sprawi to motywacja: chcę wygrać i dlatego muszę zapamiętać.
przemienność mnożenia - Karty
Po obróceniu karty o 180° otrzymujemy kartę z odwróconym działaniem: z jednej strony karty jest zapis 6·8 a z drugiej 8·6.
Po obróceniu karty o 90° otrzymujemy odwrócony układ kafelków: 8 rzędów po 6 kafelków w rzędzie. W ten sposób naturalny dla dziecka staje się fakt, że mnożenie jest przemienne!
kafelki - karty czerwone - tabliczka mnożenia
Po obróceniu karty o 90° otrzymujemy odwrócony układ kafelków: 6 rzędów po 8 kafelków w rzędzie.

Jak grać Kartami Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”

Same karty to dopiero punkt wyjścia i rekwizyt do skutecznej nauki i dobrej zabawy. Przez lata wykorzystywania kart ich twórca – Andrzej Grabowski – opracował łącznie blisko 80 gier i zabaw z wykorzystaniem kart matematycznych. Zostały one szczegółowo opisane w dwóch książkach.

Gry, zabawy i ćwiczenia z tabliczką mnożenia

Gry, zabawy i ćwiczenia z tabliczką mnożenia - część I
11 gier i zabaw z wykorzystaniem kart
„Tabliczka mnożenia”

Gry, zabawy i ćwiczenia z tabliczką mnożenia

Gry, zabawy i ćwiczenia z tabliczką mnożenia - część II
66 gier i pasjansów z wykorzystaniem kart
„Tabliczka mnożenia”

Rodzaje gier

Posiadając karty i obie książki (część I dodawaną do kart i część II do kupienia), ma się do dyspozycji 77 gier. Ze względu na zróżnicowaną formułę można idealnie dobrać grę do charakteru naszej pociechy. Co ciekawe, bawiąc się Kartami Grabowskiego, nawet dziecko nieco słabsze z matematyki ma szansę wygrać z uczniami bardzo dobrymi. A wygrana może bardzo zmienić nastawienie do matematyki i poprawić samoocenę dziecka. A to właśnie brak wiary w swoje możliwości jest często przyczyną niepowodzeń w uczeniu się matematyki!

Posiadając karty i obie książki (część I dodawaną do kart i część II do kupienia), ma się do dyspozycji 77 gier. Ze względu na zróżnicowaną formułę można idealnie dobrać grę do charakteru uczniów. Co ciekawe, bawiąc się Kartami Grabowskiego, nawet dziecko nieco słabsze z matematyki ma szansę wygrać z uczniami bardzo dobrymi. A wygrana może bardzo zmienić nastawienie do matematyki i poprawić samoocenę dziecka. A to właśnie brak wiary w swoje możliwości jest często przyczyną niepowodzeń w uczeniu się matematyki!


Gry do domu lub szkoły

Przygodę z Kartami Grabowskiego Tabliczka mnożenia warto zacząć od pasjansów i zabaw. Podczas proponowanych zabaw i pasjansów dzieci mają okazję zapoznać się z kartami. Warto też wracać do tego typu propozycji w dalszym etapie utrwalania tabliczki mnożenia.

Jest to dobry start przed przystąpieniem do rozgrywania gier.

Pasjanse: Egzamin, Marzenie, Trzynastka.

Proponujemy rozgrywanie gier spokojnych o zróżnicowanym stopniu trudności. Gry proste polegają na dobieraniu kart w pary oraz podawaniu odpowiedzi na karty (wynik mnożenia w przypadku kart czarnych, iloczyn dwóch liczb - w przypadku kart czerwonych).

W dalszym etapie można przejść do gier trudniejszych, wymagających od graczy umiejętności analizowania przebiegu rozgrywki, dobrej pamięci, czy spostrzegawczości.

Gry najtrudniejsze - to gry, które kształtują umiejętność porównywania iloczynów, dzielenia w zakresie 100, dostrzegania cech podzielności liczb, czy też biegłego dodawania i mnożenia pamięciowego.

Gry: Piotruś matematyk, Loteria, Zaczarowany Bank, Sokole oko, Jasnowidz, Czarna-czerwona i wiele innych.

Ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń są gry planszowe z Kartami Grabowskiego. Plansze budujemy z kart, a niezbędnymi elementami są również: kostka oraz piony.

Gry planszowe mogą odbywać się w szkole, ale warto również pamiętać o organizowaniu ich w gronie rodzinnym.

Gry: Kot i mysz, Żółw, Rajd samochodowy, Wędrowiec, Tor przeszkód, Sumo.

Aby wygrać w tego typu grach, ważna jest nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale również umiejętność myślenia strategicznego. Scenariusze gier oparte są na regulaminach znanych gier strategicznych, takich jak Kółko i krzyżyk, czy Nim.

Gry: Jedenaście, Kółko i krzyżyk, Dwa Michały, Dwadzieścia Siedem, Nim z tabliczką, Ogrodnik i wiele innych.

Dzieci różnią się temperamentem. Niektóre lubią gry spokojne. Inne bardzo dobrze czują się podczas gier dynamicznych, w których liczy się - oprócz bardzo dobrej znajomości tabliczki mnożenia - refleks. Rozgrywki angażują dzieci emocjonalnie, ale tym samym - mobilizują do szybkiej reakcji.

Przykładami gier dynamicznych jest gra Szeryf (w której to oprócz refleksu liczy się również znajomość cech podzielności liczb) oraz Prymus (podczas której gracze muszą obliczyć iloczyny znajdujące się na 3 kartach czarnych a następnie je zsumować).

Gry: ZOO, Prymus, Szeryf, Licytacja.


Dodatkowe rodzaje gier stworzone z myślą o wykorzystaniu w szkole

Umiejętność współpracy w grupie jest bardzo przydatna. Warto więc ją rozwijać już na początkowym etapie nauczania. Gry zespołowe uczą dzieci współpracy. Każdy ma ważne zadanie, którego dobre wykonanie wpływa na ogólne wyniki drużyny. Dzieci ustalają również wspólną strategię na daną rozgrywkę.

Można tworzyć zespoły dwuosobowe, wieloosobowe i rywalizować w rozgrywkach szkolnych. Można również rozgrywać Turnieje Rodzinne, gdzie biorą udział drużyny rodzic-dziecko.

Pamiętajmy!

Dzieci lubią WSPÓLNIE CIESZYĆ SIĘ z wygranej!

Gry: Polowanie, Zawody, Olimpijczycy, Wywiad, Teleturniej „Tabliczka mnożenia”.

Ciekawą propozycją - bardzo lubianą przez dzieci - jest realizacja zajęć matematyki w korelacji ze sportem. Warto urozmaicać naukę tabliczki mnożenia grami, w których dzieci mają okazję poprawić koordynację ruchową.

Do gier ruchowych należą na przykład Królowa skakanki oraz Piłkarz matematyk, które rozgrywane są podczas imprez organizowanych pod nazwą Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia.

Gry: Smurfy, Królowa skakanki, Piłkarz matematyk, Rodzinka, Gumisie.

Gry na czas należą do gier trudniejszych. Wygrana w nich zależy nie tylko od bardzo dobrej znajomości tabliczki mnożenia, ale również od sprawności fizycznej, umiejętności koncentracji i refleksu.

Dzieci potrafią godzinami ćwiczyć różne warianty rozgrywek. Ustanawianie i pobijanie własnych rekordów jest dla nich niezwykłą motywacją.

A więc... CZAS... START!

Gry: Krzyżak, Olimpijczycy, Błyskawica, Zorro

Prezentacja kart i przykłady gier

Z myślą o rodzicach, którzy chcą zakupić Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia, przygotowaliśmy krótki film instruktażowy prezentujący kilka podstawowych gier.

Z myślą o nauczycielach, którzy chcą zakupić Karty Grabowskiego, przygotowaliśmy krótki film instruktażowy prezentujący kilka podstawowych gier.


Opinie rodziców i nauczycieli

Karty Grabowskiego spotykają się z uznaniem zarówno ze strony rodziców, jak i nauczycieli.


Karty świetnie spisały się zarówno do nauki tabliczki mnożenia, jak i do jej utrwalania. Sprawiły, że moje dziecko bez problemu wykorzystuje swoje umiejętności matematyczne i z sukcesami bierze udział w licznych konkursach matematycznych i informatycznych.”
Jola z Warszawy
mama Kuby
Od 15 lat jestem nauczycielem. W tym roku wykorzystałam karty Grabowskiego na lekcjach wprowadzających tabliczkę mnożenia. Pierwszy raz moi uczniowie tak szybko opanowali tabliczkę mnożenia bawiąc się kartami z pasją i zaangażowaniem.”
Krystyna z Wałbrzycha
nauczyciel


Niewiarygodne jak szybko mój syn nauczył się tabliczki mnożenia! Przy okazji wspólnie z nim się dobrze bawiliśmy.”
Elżbieta z Suwałk
mama 7 letniego Jasia
Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia wzbudzają zainteresowanie uczniów. Dzieci chętnie grają w karty, bo jest to dla nich zabawa. Już po kilku zajęciach zauważyłam efekty – dzieci poprawiły swoją sprawność w liczeniu i wielu z nich opanowało trudne przypadki mnożenia.”
Patrizia, Lucca (Włochy)
nauczyciel

Oficjalne rekomendacje

Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia zostały docenione przez instytucje edukacyjne. W szczególności otrzymały pozytywną opinię MEN w 1996 roku.

O Kartach Grabowskiego w mediach

Od zawsze Karty Grabowskiego były szeroko opisywane w mediach.

Wprowadź rozgrywki z kartami na lekcjach matematyki,
a przekonasz się, jak bardzo Twoi uczniowie mogą się zaangażować.
Kup Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia.

Zapraszamy nauczycieli do kontaktu a podpowiemy, jak wprowadzać Karty Grabowskiego na lekcjach matematyki i zajęciach pozaszkolnych.

Oszczędź swojemu dziecku
mozolnej nauki tabliczki mnożenia przez żmudne zapamiętywanie.
Kup Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia.

Kup karty


Produkt uzupełniający

Jeszcze więcej zabawy
z Kartami Grabowskiego!Zestaw

Oszczędzaj, kupując zestaw
Kart Grabowskiego!Produkty, które mogą Cię zainteresować