Karty Grabowskiego®
Gry logiczne

karty grabowskiego gry logiczne


Nasz najnowszy
pomysł
Dla dzieci w wieku
od 5 do 9 lat
Ponad
70 gier
Stworzone przy
udziale dzieci
Wykorzystywane w domach i szkołach

Karty Grabowskiego® Gry logiczne
Karty Grabowskiego® Gry logiczne pomagają nauczyć się liczenia i logicznego myślenia w trakcie zabawy. Przyjazna dziecku grafika i dodatkowe rekwizyty – patyczki, piony i kostka – wzbudzają jego ciekawość. Dziecko chętnie układa pasjanse i angażuje się podczas gier karcianych oraz gier planszowych z kartami.

Wśród 76 propozycji znajdziemy również gry logiczne wzorowane na znanych i lubianych grach, np. „Kółko i krzyżyk”, czy też „Nim”.

„Gry logiczne” to najnowsze Karty Grabowskiego®. Od momentu wydania szybko zwróciły uwagę rodziców, którzy dbają o wszechstronną edukację swojego dziecka.

W skład zestawu wchodzą specjalne karty do gry (36 kart w 3 kolorach), 63 patyczki w 3 kolorach, 4 piony, kostka do gry i książka prezentująca 76 gier o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności.

Zapewnij swojemu dziecku atrakcyjną edukację matematyczno-logiczną. Kup Karty matematyczne Grabowskiego - Gry logiczne i zacznij zabawę już dziś!

Karty „Gry logiczne” przeznaczone są do edukacji matematyczno-logicznej dzieci w wieku 5 lat lub starszych. Karty można stosować w nauczaniu – uczeniu się podstaw liczenia i logicznego myślenia. Mogą one służyć jako:

 • rekwizyty do organizowania pasjansów i gier karcianych,
 • rekwizyty przydatne do organizacji gier planszowych,
 • rekwizyty do organizowania zagadek, łamigłówek oraz do rozwiązywania i układania zadań tekstowych o kartach,
 • rekwizyty do ćwiczeń organizowanych w ramach neurobiku, czyli aerobiku umysłu.

Różnorodność propozycji zastosowania Kart Grabowskiego „Gry logiczne” sprawia, że są one bardzo przydatne podczas zajęć matematyczno-logicznych organizowanych w przedszkolu, szkole, domu, poradni psychologiczno-pedagogicznej czy gabinecie terapii pedagogicznej.

Zorganizuj niecodzienne gry matematyczno-logiczne w klasie. Kup Karty Grabowskiego – Gry logiczne i zacznij zabawę już dziś!

Kup karty

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KARTACH

Produkty, które mogą Cię zainteresować


Opinie rodziców i nauczycieli

Karty Grabowskiego spotykają się z uznaniem zarówno ze strony rodziców, jak i nauczycieli.


Zobacz jedną z gier


0:00

 / 

0:00

   Posłuchaj, co mówią nauczyciele o Kartach Grabowskiego


   Czym są Karty Grabowskiego „Gry logiczne”

   To zestaw 36 kart w 3 kolorach. Organizujemy z nimi m.in. pasjanse, wciągające gry karciane oraz łamigłówki. Kolorowe patyczki dołączane do karty służą jako liczmany oraz rekwizyty do gier. Z kolei piony i kostka do gry pozwalają do rozegranie gier planszowych.   3 kolory komplet

   Rodzaje gier

   Posiadając karty i książkę, ma się do dyspozycji 76 gier. Ze względu na zróżnicowaną formułę można idealnie dobrać grę do charakteru naszej pociechy. Co ciekawe, bawiąc się Kartami Grabowskiego, nawet dziecko nieco słabsze z matematyki ma szansę wygrać z uczniami bardzo dobrymi. A wygrana może bardzo zmienić nastawienie do matematyki i poprawić samoocenę dziecka. A to właśnie brak wiary w swoje możliwości jest często przyczyną niepowodzeń w uczeniu się matematyki!

   Posiadając karty i książkę, ma się do dyspozycji 76 gier. Ze względu na zróżnicowaną formułę można idealnie dobrać grę do charakteru uczniów. Co ciekawe, bawiąc się Kartami Grabowskiego, nawet dziecko nieco słabsze z matematyki ma szansę wygrać z uczniami bardzo dobrymi. A wygrana może bardzo zmienić nastawienie do matematyki i poprawić samoocenę dziecka. A to właśnie brak wiary w swoje możliwości jest często przyczyną niepowodzeń w uczeniu się matematyki!


   Gry do domu lub szkoły

   Przygodę z Kartami Grabowskiego „Gry logiczne” warto zacząć od pasjansów. Podczas proponowanych pasjansów dzieci mają okazję zapoznać się z kartami. Warto też powracać do tego typu propozycji w dalszym etapie doskonalenia umiejętności rachunkowych.

   Układanie pasjansów wymaga cierpliwości, koncentracji oraz spostrzegawczości. Pasjanse można układać samodzielnie. Najmłodsi mogą układać pasjanse w parach: jedna osoba rozkłada karty, a druga sprawdza, czy zachowane są reguły pasjansa.

   Jest to dobry start przed przystąpieniem do rozgrywania gier.

   Pasjanse: Dwie karty, Siódemki, Pułapki, Turysta, Kwadraciki oraz Wąż.

   Proponujemy rozgrywanie gier spokojnych o zróżnicowanym stopniu trudności. Najprostrze gry dostarczają wielu okazji do spontanicznego liczenia. W dalszym etapie można przejść do gier trudniejszych, wymagających od graczy umiejętności analizowania przebiegu rozgrywki, dobrej pamięci, czy spostrzegawczości.

   W grach najtrudniejszych dzieci ćwiczą ogólną sprawność rachunkową - również mnożenie.

   Gry: Ciuciubabka, Łasuch, Rodzynek, Fanfary, Odgadnij kolor, Król mostów, Okulista i wiele innych.

   Ciekawym urozmaiceniem ćwiczeń są gry planszowe z Kartami Grabowskiego „Gry logiczne”. Plansze budujemy z kart, a niezbędnymi elementami są również: kostka oraz piony. Tego typu gry należą do gier prostszych, losowych.

   Gry planszowe mogą odbywać się w szkole, ale warto również pamiętać o organizowaniu ich w gronie rodzinnym.

   Gry: Sumo, Wędrowniczek i Rajd.

   Aby wygrać w tego typu grach, ważne są nie tylko umiejętności rachunkowe, ale również umiejętność myślenia strategicznego. Scenariusze gier oparte są na regulaminach znanych gier strategicznych, takich jak Kółko i krzyżyk, czy Nim.

   Gry: Jedenaście, Kółko i krzyżyk, Dwa Michały, Ciekawscy, Kółko i krzyżyk trójwymiarowo, Nim, Kameleon i wiele innych.

   Dzieci różnią się temperamentem. Niektóre lubią gry spokojne. Inne bardzo dobrze czują się podczas gier dynamicznych, w których liczy się - oprócz sprawnego liczenia - refleks. Rozgrywki angażują dzieci emocjonalnie, ale tym samym - mobilizują do szybkiej reakcji.

   Gry dynamiczne zaliczamy do gier trudnych.

   Gry: Prymus, Generał, Puk-puk i inne.


   Dodatkowe rodzaje gier stworzone z myślą o wykorzystaniu w szkole

   Umiejętność współpracy w grupie jest bardzo przydatna. Warto więc ją rozwijać już na początkowym etapie nauczania. Gry zespołowe uczą dzieci współpracy. Każdy ma ważne zadanie, którego dobre wykonanie wpływa na ogólne wyniki drużyny. Dzieci ustalają również wspólną strategię na daną rozgrywkę.

   Można tworzyć zespoły dwuosobowe, wieloosobowe i rywalizować w rozgrywkach szkolnych. Można również rozgrywać Turnieje Rodzinne, gdzie biorą udział drużyny rodzic-dziecko.

   Pamiętajmy!

   Dzieci lubią WSPÓLNIE CIESZYĆ SIĘ z wygranej!

   Gry: Alladyn, Bystrzacha, Sprinter, Gepard, Puk-puk.

   Ciekawą propozycją - bardzo lubianą przez dzieci - jest realizacja zajęć matematyki w korelacji ze sportem. Warto urozmaicać naukę liczenia grami, w których dzieci mają okazję poprawić koordynację ruchową.

   Tego typu gry należą do gier łatwiejszych.

   Gry: Ósemeczki, Królowa skakanki i liczenia.

   Gry na czas należą do gier trudniejszych. Wygrana w nich zależy nie tylko od umiejętności rachunkowych, ale również od sprawności fizycznej, umiejętności koncentracji i refleksu.

   Dzieci potrafią godzinami ćwiczyć różne warianty rozgrywek. Ustanawianie i pobijanie własnych rekordów jest dla nich niezwykłą motywacją.

   A więc... CZAS... START!

   Gry: Ósemeczki, Sprinter, Gepard.