Kim jest ten Pan?

obraz

Artykuł z kategorii

Z życia firmy

Opublikowano:

Bujna czupryna, charakterystyczny wąs i błękitna koszula to jego znaki rozpoznawcze. Pojawia się wszędzie: na opakowaniu kart, w książce i na samych kartach. W instrukcji zawsze ma dla graczy jakąś wskazówkę, a w kartach dzierży specjalne supermoce.

Niektórzy z Was pewnie domyślają się, o kogo chodzi, ale nie wszyscy znają odpowiedź. Na temat tej postaci powstało wiele spektakularnych teorii i domysłów, które zebraliśmy w całość. Postanowiliśmy się z nimi podzielić, bo niektóre z nich są szalenie interesujące!

Czy to Krzysztof Krawczyk?

Jedna Pani napisała kiedyś, że to Krzysztof Krawczyk i choć fryzura i wąs się zgadzały, to co wspólnego słynny artysta miałby z Kartami Grabowskiego? W jednej z piosenek śpiewa o „zgranej talii kart”, ale czy były to Karty Grabowskiego? Może tak, może nie. Chociaż gdyby to były nasze Karty to piosenka „Chciałem być marynarzem” brzmiałaby zgoła inaczej np. tak: „Chciałem być matematykiem…”

Czy to Karol Krawczyk?

I tutaj kolejny Krawczyk, tym razem Karol – postać z serialu „Miodowe lata”. W tym przypadku nie ma wąsa, bujnej czupryny, ale jest za to błękitna koszula. Niestety - znowu pudło!

Czy to Dawid Podsiadło?

Jest wąs, są włosy, to najważniejsze! I nawet jest piosenka, w której dużo się liczy. Musimy jednak rozczarować wszystkich fanów artysty. Choć piosenka „Trójkąty i kwadraty” mogłaby wskazywać na pewne zamiłowanie do geometrii, to poza tym niestety Dawid Podsiadło nie ma nic wspólnego z matematyką, a szkoda, bo z przyjemnością byśmy z Panem Dawidem w karty pograli.

Czy to Andrzej Grabowski?

Tak! Jesteśmy już bardzo blisko rozwikłania zagadki! To Andrzej Grabowski i tutaj nasuwa się zapewne skojarzenie z polskim aktorem wcale niekiepskim, ale znów musimy rozczarować, bo to tylko zbieżność imion i nazwisk.

To Andrzej Grabowski – matematyk!

I jesteśmy w domu! Przedstawiamy Wam postać Andrzeja Grabowskiego ze Szczecinka – trenera lekkiej atletyki i nauczyciela matematyki. Dzieciaki uwielbiały jego zajęcia, bo miał doskonałe podejście. Łączył matematykę ze sportem, a praca nauczyciela zainspirowała go do stworzenia Kart Grabowskiego Tabliczka mnożenia.

I to był strzał w 10! Organizował Mistrzostwa Polski w Tabliczce mnożenia, stworzył Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia i kolejne Karty: Dodawanie i odejmowanie i wspólnie z córką - Justyną Grabowską-Dybek - Gry logicznie.

Pana Andrzeja nie ma już z nami, ale są jego dzieci: Justyna i Mateusz, którzy rozwijają rodzinną firmę i do kolekcji Kart Grabowskiego dołożyli jeszcze Karty Ułamki. Z Kart korzystają już kolejne pokolenia i trzeba przyznać, że te gry w ogóle się nie starzeją!

To właśnie rysunkowa postać Andrzeja Grabowskiego przewija się u nas wszędzie. Można powiedzieć, że dzieciaki grają z twórcą gry, bo rysunkowy Andrzej ma zawsze dla nich mnóstwo wskazówek i dobrych rad.

Zagdaka więc rozwikłana! A nam nie pozostaje nic innego jak wspominać Pana Andrzeja i… czekać na nową płytę Dawida Podsiadło. Może tym razem będzie coś o kartach 😊

  1. Tagi:

  2. #kartygrabowskiego
  3. #andrzejgrabowski
  4. #humor
  5. #firma
  6. #matematyka
  7. #ciekawostki

O autorze

Ewelina Kupczyńska

Ewelina Kupczyńska

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna — Nowe media. Obecnie pracuję w Kartach Grabowskiego w dziale marketingu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.