obraz
od
75
Karty Grabowskiego®

Ułamki

Wariant podstawowy
9 gier
Wariant rozszerzony
9 gier + 32 gry
cena
75

Wiek: 10+

Unikalne karty i stworzone do nich wciągające gry, dzięki którym dzieci poznają ułamki zwykłe oraz uczą się jak je porównywać, rozszerzać, skracać oraz wykonywać na nich działania (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie). Karty przeznaczone są dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej.

Wariant podstawowy zawiera:

  • Talię kart: 81 kart z ułamkami zwykłymi, 12 jokerów, 12 kart dwustronnych z symbolami matematycznymi, kartę dwustronną z cyframi 2 i 3, 4 karty pomocnicze.
  • Książkę z opisami 9 gier oraz praktycznymi wskazówkami, w jaki sposób korzystać z kart.
obraz

Kup kolekcję Kart Grabowskiego z rabatem!

obraz

Kup Karty na szkołę z rabatem i płatnością: przelew 14 dni.

Szybka wysyłka w 1 dzień roboczy
30 dni na zwrot
Dostawa już od 12 złSprawdź koszty dostawy
Bezpieczne płatnościobraz

Wariant podstawowy zawiera:

  • Komplet kart w poręcznym pudełku o wymiarach 13 cm x 10 cm x 2,5 cm
  • Książkę z opisami 9 gier (48 stron, format B5).

Wariant rozszerzony zawiera:

  • Talię kart w poręcznym pudełku o wymiarach 13 cm x 10 cm x 2,5 cm
  • Książkę z opisami 9 gier (48 stron, format B5)
  • Drugą książkę z opisami 32 innych gier (144 strony, format B5).
obraz
obraz

Sprawdzony sposób na naukę ułamków zwykłych
przez zabawę

obraz
Jeden produkt, wiele gier
obraz
Świetna zabawa dla dzieci i rodziców
obraz
Idealne do domu i szkoły

Różnorodne gry, które skutecznie pomagają dzieciom opanować ułamki!

Karty Grabowskiego Ułamki to komplet unikalnych kart i pasjonujących gier, które pomagają dzieciom opanować ułamki zwykłe przez zabawę. Karty są przeznaczone dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej wzwyż. Gry zostały stworzone w taki sposób, aby umożliwić dzieciom ćwiczenie porównywania, rozszerzania i skracania ułamków oraz wykonywania działań na ułamkach (dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie).

Wśród gier można znaleźć zarówno gry dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z ułamkami, jak i gry trudniejsze. Każda gra ma inną dynamikę, dzięki czemu można dostosować zabawę do charakteru i usposobienia dziecka. Przy każdej grze podano także stopień trudności oraz liczbę graczy. W książce wskazano również, jakie umiejętności ćwiczy każda gra. Regularna zabawa z Kartami Grabowskiego pozwala na bezstresową naukę ułamków i buduje mocne fundamenty pod dalszy rozwój matematyczny dziecka.

Poznaj przykładową grę
GĄSIENICA

To jedna z 9 gier z wariantu podstawowego!

obraz
obraz

Poznaj przykładową grę
PASJANS GRAWITACJA

To jedna z 41 gier z wariantu rozszerzonego!

obraz
obraz

Jeden produkt, wiele gier

Kartom Grabowskiego Ułamki w wariancie podstawowym towarzyszy książka z opisami 9 gier, a w wariancie rozszerzonym aż dwie książki z opisami łącznie 41 gier. Dzięki temu każde dziecko znajdzie wśród nich takie, które sprawią wiele radości jemu i całej rodzinie.Gry dla różnej liczby graczy

Wśród gier znajdują się gry przeznaczone dla dwóch do sześciu graczy, a w wariancie rozszerzonym również pasjanse, w które dziecko może grać samodzielnie.

Gry do domu lub do szkoły

Większość gier można wykorzystać zarówno w domu, jak i na lekcjach w szkole. W towarzyszącej kartom książce znalazły się wskazówki dla nauczycieli ułatwiające organizację gier podczas lekcji.

Gry dla dzieci i młodzieży na różnym poziomie zaawansowania

Gry mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu mogą w nie grać zarówno dzieci dopiero rozpoczynające naukę ułamków (IV klasa), jak i dzieci starsze (V-VIII klasa ).

Gry rozwijające różne umiejętności

Gry z Kartami Grabowskiego Ułamki rozwijają m.in. umiejętność odczytywania ułamków zwykłych, ich rozszerzania i skracania, porównywania, dodawania i odejmowania oraz mnożenia i dzielenia.

Opinie rodziców

Przemyślany projekt graficzny

obraz
obraz

Na skuteczność Kart Grabowskiego Ułamki, poza angażującymi grami, wpływa także wyjątkowy projekt graficzny. Ułatwia on dzieciom zrozumienie istoty ułamków i pomaga przy wykonywaniu działań. Ułamki przestawione są na kartach za pomocą dwóch reprezentacji graficznych: odpowiednio podzielonych i zamalowanych kół oraz pasków. Dzięki temu dzieci szybciej przyswajają pojęcia części i całości.

Co o Kartach Grabowskiego Ułamki mówią dzieci?

obraz
obraz

Dlaczego Karty Grabowskiego Ułamki są tak wyjątkowe?

Karty i gry zostały przemyślane i opracowane w taki sposób, aby jak najlepiej pomóc dzieciom w zrozumieniu ułamków zwykłych. Badania dowodzą, że dobre przyswojenie ułamków jest niezbędne dla dalszego rozwoju matematycznego.

Dlatego podczas gier z Kartami Grabowskiego dzieci ćwiczą i utrwalają odczytywanie ułamków zwykłych, ich skracanie, rozszerzanie, porównywanie, jak i następujące działania: dodawanie i odejmowanie ułamków o tym samym mianowniku, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, mnożenie i dzielenie ułamków przez liczby naturalne oraz przez ułamki.

Skutecznie uczą przez zabawę
Świetna zabawa dla dzieci i rodziców
Nauka we własnym tempie
Wzbudzają prawdziwe emocje
Wspierają słabsze dzieci

Jak powstały Karty Grabowskiego

obraz

Wszystko zaczęło się 30 lat temu… Andrzej Grabowski rozpoczyna pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel matematyki. Widzi, że wiele dzieci ma trudności z tabliczką mnożenia. Postanawia im w tym pomóc! Mając duże doświadczenie jako trener lekkoatletyki, wplata w swoje lekcje elementy sportu i rywalizacji. Po wielu próbach tworzy specjalne talie kart do gry, dzisiaj znane jako Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia. Od tej chwili dzieci czekają z niecierpliwością na każdą lekcję matematyki.

Rysunkową postać Andrzeja Grabowskiego zobaczysz na opakowaniach Kart Grabowskiego, a także w książkach z opisami gier, w których przekazuje dodatkowe uwagi. Można powiedzieć, że dzieci grając Kartami, tak naprawdę grają razem z ich twórcą.

Karty Grabowskiego w szkole

Karty Grabowskiego doskonale sprawdzają się na lekcjach.
 Zobacz, co o Kartach Ułamki mówią nauczyciele.

obraz
obraz

Karty Grabowskiego Ułamki - podobnie jak pozostałe karty z naszej kolekcji - są wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych oraz indywidualnych. Ułatwiają wprowadzenie pojęcie ułamka, urozmaicają zajęcia, a przede wszystkim wspierają nauczyciela w realizacji podstawy programowej w zakresie zagadnień związanych z ułamkami zwykłymi.


Szkołom oferujemy możliwość zakupu naszych produktów z rabatem 15%.

Warsztaty z Kartami Grabowskiego dla nauczycieli

obraz
obraz

Prowadzimy również warsztaty dla nauczycieli, na których pokazujemy, jak wykorzystać Karty na lekcjach, zajęciach dodatkowych oraz w świetlicy. Warsztaty prowadzimy na terenie całej Polski i przyjeżdżamy bezpośrednio do placówki edukacyjnej.