Zobacz, tato – tam jest flaga Polski!

obraz

Artykuł z kategorii

Matematyka wokół nas

Opublikowano:

Perspektywa dziecka może zaskoczyć… Przekonałem się o tym, gdy siedzieliśmy na tarasie kawiarni, która znajduje się w małym centrum handlowym. Wybraliśmy się tam z dziećmi, aby uczcić Dzień Dziecka. Kiedy siedzieliśmy na tarasie, Emilek nagle wykrzyknął z podekscytowaniem: „Tato, tam jest flaga Polski!”.

Rozejrzałem się dookoła, ale nigdzie nie dostrzegłem flagi.

Zapytałem go, co dokładnie ma na myśli.

Okazało się, że Emilek dostrzegł flagę Polski ułożoną z samochodów zaparkowanych pod tarasem, gdzie siedzieliśmy. Jeden był biały, drugi czerwony. Proste, prawda? Flaga Polski!

Zainspirowani tym odkryciem, postanowiliśmy szukać innych „flag” ułożonych z samochodów. To była świetna zabawa!

Przy okazji dawałem dzieciom pewne wskazówki: „Słuchajcie, widzę tutaj flagę kraju, w którym byliśmy na wakacjach rok temu. Jaki to kraj?”.

Uwielbiam takie zabawy, które dzieci same wymyślają! 😊

Gra rozwijała naszą wyobraźnię i spostrzegawczość, a ja cieszyłem się każdą chwilą spędzoną z dziećmi. Takie momenty zostają w naszej pamięci.


  1. Tagi:

  2. #matematyka
  3. #dziecko
  4. #gra
  5. #zabawa

O autorze

Mateusz Grabowski

Mateusz Grabowski

Można powiedzieć, że prawie całe swoje życia gra w karty :) Współtwórca marki założonej w latach 90 przez swojego ojca, Andrzeja Grabowskiego. Wychował się na Kartach Grabowskiego. Dzisiaj zarządza firmą i odpowiada za generowanie nowych pomysłów i nakreślania dalszych kierunków działania. Uwielbia pracę z ludźmi. Twórca kanału na Youtubie i podcastu na Spotify "Karty Na Stół - Mateusz Grabowski". W programie Karty Na Stół opowiada o tym, jak z sukcesem rozwijać własną firmę i mieć przy tym dużo czasu dla rodziny.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.