Ta przygoda trwa już ponad 20 lat! Karty Grabowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

obraz

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Nauczyciele nowodworskiej „Siódemki” od ponad 20 lat wykorzystują produkty Kart Grabowskiego na zajęciach lekcyjnych, rozwijających oraz wyrównawczych. Co roku organizują też wyjątkową imprezę matematyczno-sportową z wykorzystaniem kart. A ten rok był szczególny – bo odbyła się już 20 edycja tych mistrzostw!

Karty wykorzystujemy w codziennej pracy z dziećmi

Karty wykorzystujemy w przeróżny sposób. Często modyfikujemy zasady gier, dostosowując je do potrzeb i możliwości uczniów. Poza tym gra może stanowić podsumowanie zajęć, być ich częścią kluczową, a także świetną zabawą dla uczniów podczas przerwy!

Karty Grabowskiego to po prostu wyjątkowa pomoc edukacyjna dla dzieci w wieku szkolnym, dająca szansę na doskonalenie techniki liczenia, rozwijająca myślenie logiczne, kształtująca kreatywność, umiejętność współdziałania, budująca pewność siebie, zachęcająca do podejmowania kolejnych wyzwań.

Nauka i ruch w jednym

Twórca Kart, Pan Andrzej Grabowski, łączył naukę z ruchem. Był trenerem młodych lekkoatletów i doskonałym matematykiem. Stąd pomysł na takie właśnie połączenie: sportu i nauki. Dzieci we wczesnym wieku szkolnym mają ogromną potrzebę ruchu. Gdy jest ona zaspokojona, to uczniowie dużo lepiej się koncentrują na wykonywanej czynności. Chętnie rozgrywają gry w parach lub w małych grupach. Dzieci łatwiej skupiają się na zabawie, doskonalą również strategię rozgrywania gier.

Nie tylko karty…

Na stałe zagościł u nas również Bączek Matematyczny Grabowskiego. Samą frajdą staje się kręcenie nim i nakładanie jak największej liczby pierścieni, bicie osobistych rekordów, a potem start w Mistrzostwach w Kręceniu Bączkiem Matematycznym, które stanowią w naszej szkole część Dnia Świętego Mikołaja.

Barwny korowód złożony z: Reniferów, Mikołajków i Śnieżynek kroczy korytarzami szkolnymi na czele ze Św. Mikołajem. W klasach nigdy nie brakuje upominków dla dzieci, a jedna z klas jako niespodziankę przygotowuje przedstawienie dla społeczności klas I-III.

Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

Nasza szkoła wielokrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski w Tabliczce Mnożenia, organizowanych przez Andrzeja Grabowskiego. Postanowiliśmy, że będziemy organizować je na szczeblu powiatowym. W tym roku odbyły się jubileuszowe – XX Powiatowe Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia.

W zawodach wzięli udział: uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim oraz gospodarze „Siódemki” z Osiedla Młodych. Podczas zawodów gościliśmy panią Justynę Grabowską-Dybek i pana Mateusza Grabowskiego - właścicieli firmy Karty Grabowskiego.

Rozegrano konkurencje konkursowe: Szeryf, Prymus, Olimpijczycy, Krzyżak, których punktacja wliczana była do klasyfikacji indywidualnej oraz grę zespołową - Ekspres. Brały w niej udział ośmioosobowe reprezentacje szkół. Doping widowni motywował i dodawał sił do walki.

Po rozegraniu konkurencji zawodnicy otrzymali złote i srebrne medale „Mistrz Ekspresu”. Poza konkursem uczestnicy zawodów mogli rozegrać: „Piłkarza matematyka” i „Królową skakanki”, spędzić wspólnie czas, wykazując się wiedzą i kreatywnością myślenia podczas warsztatów, które przeprowadziła pani Justyna Grabowska-Dybek.

Cieszymy się, że możemy korzystać z kart i organizować zawody, które dają dzieciom szansę na doskonalenie własnych umiejętności, zdobywanie coraz to nowych doświadczeń w zakresie rozgrywania matematycznych gier karcianych, nawiązywanie znajomości, przyjaźni oraz propozycje na ciekawą formę spędzania wolnego czasu, jak również, a może i przede wszystkim, naukę poprzez zabawę.

  1. Tagi:

  2. #matematyka
  3. #zabawa
  4. #dziecko
  5. #kartygrabowskiego
  6. #wszkole
  7. #sport

O autorze

Małgorzata Kulesza

Małgorzata Kulesza

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem specjalnym i terapeutą stymulacji polisensorycznej w Sali Doświadczania Świata. Karty Grabowskiego wykorzystuję w pracy z dziećmi już ponad 20 lat zarówno na zajęciach lekcyjnych, wyrównawczych, jak i rozwijających. Miałam przyjemność współpracować z twórcą Kart panem Andrzejem Grabowskim. Wielokrotnie uczniowie przygotowywani przeze mnie uczestniczyli w organizowanych przez niego Mistrzostwach Polski w Tabliczce Mnożenia. W szkole, w której pracuję, kieruję zespołem organizującym Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia o randze powiatowej.

Jako Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego dzielę się z nauczycielami swoją wiedzą na temat wykorzystania poszczególnych zestawów Kart w pracy z dziećmi na różnych poziomach edukacyjnych. Staram się pokazać różnorodność ich zastosowania.


Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.