Rower na lekcji…?!

obraz

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Chyba każdy z nas słyszał hasło: Sport to zdrowie! Ta maksyma szczególnie ma zastosowanie w dzisiejszych czasach. W dobie nauki zdalnej i częstszego korzystania z komputerów ruch może być dla dzieci zbawienny. Z jednej strony element ruchu może być świetnym przerywnikiem w trakcie nauki i sposobem na rozładowanie energii. Z drugiej pozwala również umysłowi na odpoczynek i zbudowanie koncentracji. Idąc dalej – jak myślicie – czy ruch można połączyć z nauką matematyki? W tym artykule pokażemy Wam ciekawy przykład z USA.

Rowery na lekcji – bez żartów proszę!

Nauczyciel w szkole China Middle School ze Stanów Zjednoczonych wpadł na niespotykany pomysł. Wyszedł do dyrekcji z propozycją zakupu rowerów stacjonarnych na lekcje matematyki. Początkowo dyrekcja myślała, że żartuje, ale w końcu dała się przekonać i rowery zakupiła.

Rozładowanie energii

„Utrzymywanie koncentracji dzieci przez półtorej godziny nie zawsze jest łatwe” – mówi pan Lambert, nauczyciel i inicjator rowerowego pomysłu.

„Chodzi tutaj przede wszystkim o sposób na rozładowanie energii i nerwów. Kiedy dzieci wydają się zmęczone, mówię im – wskakujcie na rower – i szybko wracają z nową energią” – dodaje.

Kilka minut na rowerze

Każdy z uczniów spędza na rowerze kilka minut w trakcie jednej lekcji. Na blacie roweru można swobodnie położyć kartkę i rozwiązywać zadania. Każdy pedałuje swoim tempem. A nauczycielom z innych klas pomysł się spodobał i sami przyznają, że poproszą dyrekcję o dofinansowaniu zakupu rowerów.

Nigdy za mało inspiracji

Idea łączenia matematyki z ruchem i sportem jest nam bardzo bliska. Dlatego pomysł pana Lamberta bardzo nam się spodobał i chcieliśmy się nim z Wami podzielić. Wierzymy, że każda wzmianka o ciekawych pomysłach może być inspiracją dla innych i wygenerować kolejne.

Jesteście ciekawi jak może wyglądać lekcja łącząca ruch i Karty Grabowskiego? Koniecznie przeczytajcie reportaż z niezwykłej lekcji matematyki:

https://www.juniorowo.pl/karty-grabowskiego-reportaz-z-niezwyklej-lekcji-matematyki/

Video z rowerowej lekcji można zobaczyć pod adresem:

https://www.centralmaine.com/2015/09/09/china-middle-school-students-pedal-ahead-in-class/#

Przeczytaj także:

Rowerowa matematyka część 1

Rowerowa matematyka część 2

  1. Tagi:

  2. #rower
  3. #lekcja
  4. #dziecko
  5. #nauka

O autorze

Mateusz Grabowski

Mateusz Grabowski

Można powiedzieć, że prawie całe swoje życia gra w karty :) Współtwórca marki założonej w latach 90 przez swojego ojca, Andrzeja Grabowskiego. Wychował się na Kartach Grabowskiego. Dzisiaj zarządza firmą i odpowiada za generowanie nowych pomysłów i nakreślania dalszych kierunków działania. Uwielbia pracę z ludźmi. Twórca kanału na Youtubie i podcastu na Spotify "Karty Na Stół - Mateusz Grabowski". W programie Karty Na Stół opowiada o tym, jak z sukcesem rozwijać własną firmę i mieć przy tym dużo czasu dla rodziny.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.