Najczęściej zadawane pytania o Karty Tabliczka mnożenia

obraz

Artykuł z kategorii

Nasze produkty

Opublikowano:

Odkryj Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia. Sprawdź wachlarz możliwości! Znajduje się tu wszystko, co powinieneś wiedzieć.

1. Co to są Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia?

To 55 kart czarnych z działaniami (np. 3x7), 55 kart czerwonych z wynikami (np. 21) oraz książka z opisami różnorodnych gier.

Dzieci uczą się tabliczki mnożenia poprzez zabawę w trakcie gry, nawet tego nie zauważając! W jaki sposób to się dzieje? Patrz punkt 5!

2. Dla kogo są Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia?

Dla dzieci już od 8 lat.

3. Do domu, czy do szkoły?

Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia są odpowiednie zarówno do domu jak i do szkoły. Są wykorzystywane na lekcjach matematyki, zajęciach dodatkowych, rewalidacyjnych, a także w zaciszu domowym. Sprawdzają się doskonale jako zabawa i rozrywka dla całej rodziny.

4. Jakie umiejętności ćwiczą Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia?

Karty uczą i utrwalają tabliczkę mnożenia w zakresie do 100. Ćwiczą także pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, orientację przestrzenną, strategiczne myślenie i sprawność manualną.

5. W jaki sposób dziecko uczy się tabliczki mnożenia z Kartami?

Dziecko uczy się tabliczki mnożenia w trakcie gier. Do Kart dołączona jest książka z opisami aż 11 gier. A jeśli macie ochotę na więcej - to zerknijcie na wariant rozszerzony, bo w nim znajdziecie drugą książkę z opisami 45 dodatkowych gier!

Gry zostały tak przemyślane, aby dawały możliwość uczenia się i utrwalania tabliczki mnożenia w różny sposób. W końcu, aby opanować dobrze dane zagadnienie, trzeba je zgłębić z wielu różnych stron, w różnych sytuacjach!

Kluczem do sukcesu w Kartach Grabowskiego jest zabawa. Dziecko nie wie, że się uczy :)

Przykładową grę możesz zobaczyć tutaj:

6. Czym różni się wariant podstawowy od rozszerzonego?

Wariant podstawowy od rozszerzonego różni się liczbą gier. W wersji podstawowej jest ich 11, a w wersji rozszerzonej jest ich łącznie aż 56. W obydwu wariantach znajdziesz gry o różnym stopniu trudności, natomiast w wariancie rozszerzonym jest ich zdecydowanie więcej i z pewnością starczą na dłużej.

7. A co, jeśli moje dziecko jeszcze w ogóle nie zna tabliczki – czy będzie mogło korzystać z kart?

Na środku każdej karty są kafelki – małe kwadraciki. Jeśli dziecko nie zna jeszcze wyniku, liczy wtedy kafelki i może uczestniczyć w grze. Dzięki temu każdy może wziąć udział w rozgrywce :) Szczególnie że na samym początku wybieramy karty z tabliczką mnożenia do 30.

8. Moje dziecko już zna tabliczkę mnożenia - czy te karty będą dla niego?

Tak! Najtrudniejsze gry z Kartami są wyzwaniem dla każdego dorosłego. Bo kiedy dochodzą emocje, nawet dorośli potrafią się pomylić. Poza tym grając w karty, ćwiczymy również strategiczne myślenie, pamięć i koncentrację.

9. A czy te Karty uczą także dzielenia?

Tak. W wariancie rozszerzonym są dwie gry, w których ćwiczymy dzielenie („Karuzela” oraz „Kolekcjonerzy”).

10. Ile osób może grać?

Od 2 do 6 osób. W wariancie rozszerzonym znajdziesz również 3 pasjanse, które dziecko może układać samodzielnie.

11. Czy gry są skomplikowane?

Gry mają proste i intuicyjne zasady. Ze spokojem poradzisz sobie z instrukcją!

12. Ile czasu trzeba grać, żeby widzieć efekty?

Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie. Liczy się systematyczność. Niektóre dzieci już po tygodniu opanowują tabliczkę mnożenia, a niektórym zajmuje to trochę dłużej. Każde dziecko uczy się w swoim tempie.

13. Gdzie kupisz?

Bezpośrednio u nas, czyli u pomysłodawcy. Gwarantujemy ekspresową dostawę i darmowy e-book z łamigłówkami :)

My odkryliśmy nasze Karty, teraz czas na Twój ruch! Kup Karty już teraz: https://kartygrabowskiego.pl/tabliczka-mnozenia/

Dobra rada:

I jeszcze mała rada: zanim usiądziemy do tabliczki mnożenia, warto skupić się najpierw na umiejętności dodawania i odejmowania.

Sprawność rachunkowa to podstawa i to odpowiedni czas na nadrobienie wszelkich zaległości. Jeśli nie wyćwiczymy dobrze podstaw – każdy późniejszy etap nauki może sprawiać trudności.

Polecamy zagrać najpierw w Karty Dodawanie i odejmowanie, które usprawnią rachunki:https://kartygrabowskiego.pl/dodawanie-i-odejmowanie


I ostatnie pytanie:

14. Moje dziecko dobrze dodaje i odejmuje, zna tabliczkę mnożenia, czy jest coś jeszcze dla niego?

Tak, jeśli Twoje dziecko jest gotowe na poziom wyżej, sięgnij po Karty Grabowskiego Ułamki: https://kartygrabowskiego.pl/ulamki/

Ważne na koniec

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Napisz do nas na Facebooku, Instagramie. Możesz też skontaktować się z nami mailowo: info@kartygrabowskiego.pl lub telefonicznie pod numerem: 660-692-383.

Jesteśmy do dyspozycji i chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiednich Kart i nie tylko :)

A jeśli masz już Karty lub interesuje Cię nauka matematyki przez zabawę, szukasz łamigłówek i ciekawostek ze świata nauki, zostań na naszym blogu. Co tydzień dodajemy nowy artykuł!

Zapisz się na newsletter, żeby nic Cię nie ominęło: https://kartygrabowskiego.pl/newsletter/


  1. Tagi:

  2. #tabliczkamnożenia
  3. #kartygrabowskiego
  4. #matematyka
  5. #wszkole
  6. #wdomu

 

Nie przegap nowych artykułów.