Bączek matematyczny „PIRUET”
33,00 zł

Bączek matematyczny „PIRUET”
Niecodzienny sposób na naukę liczenia przez zabawę


Bączek matematyczny „PIRUET”


Bączek matematyczny „PIRUET” to gra edukacyjna dla przedszkolaków oraz dzieci starszych. Od 10 lat pomaga dzieciom w całej Polsce w doskonaleniu liczenia oraz ćwiczeniu umiejętności manualnych. Zdobył on uznanie wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych.

Dzieci kręcą bączkiem, nakładają na niego pierścienie i liczą je. Bardzo szybko „wciągają się” do zabawy. Dzieje się tak dzięki połączeniu dynamiki rozgrywki z ciekawymi wzorami na pierścieniach, które wprawione w ruch, zachwycają dziecko.

Gry z bączkiem „PIRUET” są świetną okazją do wspólnej nauki i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Rodzic może kręcić bączkiem, a dziecko nakładać pierścienie. Ciekawą propozycją jest nakładanie pierścieni na przemian przez 2 osoby.

W skład zestawu wchodzi drewniany bączek z zielonym dyskiem, 194 kolorowe pierścienie oraz instrukcja z podstawowymi grami.

Zafunduj swojemu dziecku kolorową i wciągającą zabawę. Kup bączka matematycznego „PIRUET” i zacznij kręcenie już dziś!

Bączek matematyczny „PIRUET” to pomoc dydaktyczna do nauki matematyki dla przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Może on być używany w domu, w szkole – na lekcjach, zajęciach wyrównawczych czy w poradniach – na zajęciach indywidualnych oraz grupowych z dziećmi.

Ćwiczenia z bączkiem matematycznym wpływają na rozwój zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki nim kszałtuje się również pojęcie liczby naturalnej u dzieci.

Główną czynnością jest kręcenie bączka i nakładanie na niego kolorowych pierścieni. Jest to świetna zabawa dla maluchów, które nakładając pierścienie na wirujący bączek – liczą je i za każdym razem mogą „pobijać” własne rekordy.

W skład zestawu wchodzi drewniany bączek z zielonym dyskiem, 194 pierścienie oraz instrukcja z podstawowymi grami.

Pokaż swoim uczniom wciągającą i kolorową zabawę. Kup bączka matematycznego „PIRUET” i zacznij kręcenie już dziś!

Kup bączka

Zawartość kompletu


Drewniany bączek


Wymiary bączka:
wysokość: 6,3 cm, średnica: 5 cm.


Na części środkowej bączka, zwanej dyskiem, zaznaczone są dwie linie: czarna i czerwona.
Linie te umożliwiają odczytywanie punktów zapisanych na pierścieniach wielowartościowych.

Pierścienie

Pierścienie mogą służyć do ćwiczenia porównywania zbiorów, dodawania i odejmowania oraz innych umiejętności matematycznych.


przykładowe pierścienie

Pierścienie jednowartościowe (133 szt.): ich awersy są różnokolorowe, a występujące na nich wzorki mają jedynie znaczenie dekoracyjne. W zabawach i grach pierścienie te są wykorzystywane samodzielnie lub razem z bączkiem.


przykładowe pierścienie

Pierścienie wielowartościowe (61 szt.):  na awersie każdego z nich wyznaczone są co najmniej dwa pola, opisane za pomocą cyfr lub gwiazdek

Opinie rodziców i nauczycieli

Bączek matematyczny PIRUET spotyka się z uznaniem zarówno ze strony rodziców, jak i nauczycieli.


Amelka od razu pokochała bączka! Najbardziej podoba jej się pobijanie własnych rekordów. ”
Ula z Koszalina
mama Amelki
W czasie gier i zabaw z bączkiem matematycznym dzieci ćwiczą umiejętności matematyczne, sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Wspaniała zabawa. ”
Katarzyna z Warszawy
nauczyciel


Na początku ja kręciłem bączkiem, a syn wrzucał pierścienie. Później zamienialiśmy się rolami. Świetny sposób na wspólną zabawę. ”
Marcin z Ełku
tata Olka
Poprzez zabawę z bączkiem matematycznym dzieci coraz bardziej otwierają się na współpracę z nauczycielem i rówieśnikami, ćwiczą nie tylko umiejętności matematyczne, ale również rozwijają się fizycznie. ”
Małgorzata z Połczyna-Zdroju
nauczyciel

O bączku „PIRUET” w mediach


Oficjalne rekomendacje

Bączek matematyczny „PIRUET” został doceniony przez instytucje edukacyjne.

Pokaż swoim uczniom wciągającą i kolorową zabawę.
Kup bączka matematycznego „PIRUET”.

Zapraszamy nauczycieli do kontaktu a podpowiemy, jak wprowadzać Bączka matematycznego na lekcjach matematyki i zajęciach pozaszkolnych.

Zafunduj swojemu dziecku kolorową i wciągającą zabawę.
Kup bączka matematycznego „PIRUET”.

Kup bączka

Produkty, które mogą Cię zainteresować