Bączek matematyczny „PIRUET”
Niecodzienny sposób na naukę liczenia przez zabawę


Bączek matematyczny „PIRUET”


Bączek matematyczny „PIRUET” to gra edukacyjna dla przedszkolaków oraz dzieci starszych. Od 10 lat pomaga dzieciom w całej Polsce w doskonaleniu liczenia oraz ćwiczeniu umiejętności manualnych. Zdobył on uznanie wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych.

Dzieci kręcą bączkiem, nakładają na niego pierścienie i liczą je. Bardzo szybko „wciągają się” do zabawy. Dzieje się tak dzięki połączeniu dynamiki rozgrywki z ciekawymi wzorami na pierścieniach, które wprawione w ruch, zachwycają dziecko.

Gry z bączkiem „PIRUET” są świetną okazją do wspólnej nauki i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Rodzic może kręcić bączkiem, a dziecko nakładać pierścienie. Ciekawą propozycją jest nakładanie pierścieni na przemian przez 2 osoby.

W skład zestawu wchodzi drewniany bączek z zielonym dyskiem, 194 kolorowe pierścienie oraz instrukcja z podstawowymi grami.

Zafunduj swojemu dziecku kolorową i wciągającą zabawę. Kup bączka matematycznego „PIRUET” i zacznij kręcenie już dziś!

Bączek matematyczny „PIRUET” to pomoc dydaktyczna do nauki matematyki dla przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Może on być używany w domu, w szkole – na lekcjach, zajęciach wyrównawczych czy w poradniach – na zajęciach indywidualnych oraz grupowych z dziećmi.

Ćwiczenia z bączkiem matematycznym wpływają na rozwój zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki nim kszałtuje się również pojęcie liczby naturalnej u dzieci.

Główną czynnością jest kręcenie bączka i nakładanie na niego kolorowych pierścieni. Jest to świetna zabawa dla maluchów, które nakładając pierścienie na wirujący bączek – liczą je i za każdym razem mogą „pobijać” własne rekordy.

W skład zestawu wchodzi drewniany bączek z zielonym dyskiem, 194 pierścienie oraz instrukcja z podstawowymi grami.

Pokaż swoim uczniom wciągającą i kolorową zabawę. Kup bączka matematycznego „PIRUET” i zacznij kręcenie już dziś!

Kup bączka

Zawartość kompletu


Drewniany bączek


Wymiary bączka:
wysokość: 6,3 cm, średnica: 5 cm.


Na części środkowej bączka, zwanej dyskiem, zaznaczone są dwie linie: czarna i czerwona.
Linie te umożliwiają odczytywanie punktów zapisanych na pierścieniach wielowartościowych.

Pierścienie

Pierścienie mogą służyć do ćwiczenia porównywania zbiorów, dodawania i odejmowania oraz innych umiejętności matematycznych.


przykładowe pierścienie

Pierścienie jednowartościowe (133 szt.): ich awersy są różnokolorowe, a występujące na nich wzorki mają jedynie znaczenie dekoracyjne. W zabawach i grach pierścienie te są wykorzystywane samodzielnie lub razem z bączkiem.


przykładowe pierścienie

Pierścienie wielowartościowe (61 szt.):  na awersie każdego z nich wyznaczone są co najmniej dwa pola, opisane za pomocą cyfr lub gwiazdek

Opinie rodziców i nauczycieli

Bączek matematyczny PIRUET spotyka się z uznaniem zarówno ze strony rodziców, jak i nauczycieli.


Amelka od razu pokochała bączka! Najbardziej podoba jej się pobijanie własnych rekordów. ”
Ula z Koszalina
mama Amelki
W czasie gier i zabaw z bączkiem matematycznym dzieci ćwiczą umiejętności matematyczne, sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową. Wspaniała zabawa. ”
Katarzyna z Warszawy
nauczyciel


Na początku ja kręciłem bączkiem, a syn wrzucał pierścienie. Później zamienialiśmy się rolami. Świetny sposób na wspólną zabawę. ”
Marcin z Ełku
tata Olka
Poprzez zabawę z bączkiem matematycznym dzieci coraz bardziej otwierają się na współpracę z nauczycielem i rówieśnikami, ćwiczą nie tylko umiejętności matematyczne, ale również rozwijają się fizycznie. ”
Małgorzata z Połczyna-Zdroju
nauczyciel

O bączku „PIRUET” w mediach


Oficjalne rekomendacje

Bączek matematyczny „PIRUET” został doceniony przez instytucje edukacyjne.

Pokaż swoim uczniom wciągającą i kolorową zabawę.
Kup bączka matematycznego „PIRUET”.

Zapraszamy nauczycieli do kontaktu a podpowiemy, jak wprowadzać Bączka matematycznego na lekcjach matematyki i zajęciach pozaszkolnych.

Zafunduj swojemu dziecku kolorową i wciągającą zabawę.
Kup bączka matematycznego „PIRUET”.

Kup bączka

Produkty, które mogą Cię zainteresować