Najczęściej zadawane pytania o Karty Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie

obraz

Artykuł z kategorii

Nasze produkty

Opublikowano:

Odkryj Karty Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie. Sprawdź wachlarz możliwości!

1. Co to są Karty Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie?

To unikalne karty do nauki dodawania i odejmowania. To 44 karty z liczbami od 0 do 10 (w 4 kolorach), 10 kart z liczbami od 11 do 20 (w kolorze purpurowym), 4 jokery oraz 14 dwustronnych kart ze znakami matematycznymi +, -, ·, : , =, <, ( oraz oczywiście książka z instrukcją.

Dzięki kartom dzieci ćwiczą sprawność rachunkową i z łatwością przechodzą z liczenia na palcach na liczenie w pamięci. Jak to wygląda? Patrz punkt 5 :)

2. Dla kogo są?

Dla dzieci już od 6 lat.

3. Do domu, czy do szkoły?

Karty Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie są odpowiednie zarówno do domu jak i do szkoły. Są wykorzystywane na lekcjach matematyki, zajęciach dodatkowych, rewalidacyjnych, a także w zaciszu domowym. Sprawdzają się doskonale jako zabawa i rozrywka dla całej rodziny.

4. Jakie umiejętności ćwiczą?

Dodawanie i odejmowanie, układanie i rozwiązywania równań i nierówności, kolejność wykonywania działań. A oprócz tego: spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, sprawność manualną oraz logiczne myślenie.

5. W jaki sposób dziecko uczy się dodawania i odejmowania z Kartami?

Dziecko uczy się w trakcie gier. Do Kart dołączona jest książka z opisami 9 gier. A jeśli macie ochotę na więcej – to zerknijcie na wariant rozszerzony, bo w nim znajdziecie drugą książkę z opisami 20 dodatkowych gier!

Gry różnią się stopniem trudności. Dodatkowo każdą grę można modyfikować, uzyskując łatwiejszy bądź trudniejszy jej wariant (wskazówki znajdziecie w książeczkach dołączonych do kart). Z kartami możemy więc ćwiczyć dodawanie i odejmowanie na różnym poziomie: w zakresie 10, z przekraczaniem progu dziesiątkowego oraz w zakresie 100.

Kluczem do sukcesu w Kartach Grabowskiego jest zabawa. Dziecko nie wie, że się uczy :)

Przykładową grę możesz zobaczyć tutaj:

6. Czym różni się wariant rozszerzony od podstawowego?

Wariant podstawowy od rozszerzonego różni się liczbą gier. W wariancie podstawowym otrzymujesz karty oraz instrukcję z opisami 9 gier. Kupując wariant rozszerzony, dostajesz również książkę z opisami 20 dodatkowych gier.

W obydwu wariantach znajdziesz gry o różnym stopniu trudności, natomiast w wariancie rozszerzonym jest ich zdecydowanie więcej i z pewnością starczą na dłużej.

7. Kto może grać Kartami Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie?

W Karty Dodawanie i odejmowanie mogą grać zarówno dzieci, które jeszcze nie liczą w pamięci jak i te, które już to potrafią, ale chcą być w tym jeszcze lepsze!

Na każdej karcie znajdują się dwie reprezentacje graficzne liczby (ścianki kostek do gry i odpowiednio wypełnione kafelki). Dzięki temu dziecko, które jeszcze nie potrafi liczyć w pamięci, może te symbole policzyć i uczestniczyć dalej w grze. Pamiętajmy też, aby nigdy nie zabraniać dziecku wspomagać się liczeniem na palcach, jeżeli tego potrzebuje. I nie obawiajmy, że nie zacznie liczyć w głowie! Każda kolejna rozgrywka z kartami będzie je tylko motywować do tego, aby ten wysiłek podjąć.

8. Czy dla dziecka z dyskalkulią będą odpowiednie?

Tak. Dobór rodzaju gier będzie zależał od rodzaju dyskalkulii. Polecamy rozpocząć od Kart Grabowskiego Gry Logiczne i płynnie przechodzić do Dodawania i Odejmowania.

9. Ile osób może grać?

Od 2 do 6 osób.

10. Czy gry są skomplikowane?

Gry mają proste i intuicyjne zasady. Ze spokojem poradzisz sobie z instrukcją!

11. Ile czasu trzeba grać, żeby widzieć efekty?

Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie lub kilka razy w tygodniu. Liczy się systematyczność. Pamiętajmy też, że każde dziecko uczy się w swoim tempie :)

12. Gdzie kupisz?

Bezpośrednio u nas, czyli u pomysłodawcy. Gwarantujemy ekspresową dostawę i darmowy e-book z łamigłówkami :)

https://kartygrabowskiego.pl/dodawanie-i-odejmowanie/

I ostatnie pytanie:

13. Co dalej po Kartach Dodawanie i odejmowanie?

Dodawanie i odejmowanie to podstawa, dlatego warto dobrze opanować umiejętności sprawnego liczenia, bo to na pewno zaprocentuję w dalszej matematycznej edukacji. Po Kartach Dodawanie i odejmowanie polecamy Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia:

https://kartygrabowskiego.pl/tabliczka-mnozenia/


A na ćwiczenie logicznego myślenia polecamy Karty Grabowskiego Gry logiczne:

https://kartygrabowskiego.pl/gry-logiczne/


My odkryliśmy nasze Karty, teraz czas na Twój ruch! Kup Karty już teraz: https://kartygrabowskiego.pl/dodawanie-i-odejmowanie/

Ważne na koniec

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Napisz do nas na Facebooku, Instagramie. Możesz też skontaktować się z nami mailowo: info@kartygrabowskiego.pl lub telefonicznie pod numerem: 660-692-383.

Jesteśmy do dyspozycji i chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiednich Kart i nie tylko :)

A jeśli masz już Karty lub interesuje Cię nauka matematyki przez zabawę, szukasz łamigłówek i ciekawostek ze świata nauki, zostań na naszym blogu. Co tydzień dodajemy nowy artykuł! Zapisz się na newsletter, żeby nic Cię nie ominęło: https://kartygrabowskiego.pl/newsletter/


  1. Tagi:

  2. #kartygrabowskiego
  3. #dodawanie
  4. #odejmowanie
  5. #wdomu
  6. #wszkole
  7. #matematyka

 

Nie przegap nowych artykułów.