Warsztaty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Czarni

obraz

Artykuł z kategorii

Z życia firmy

Opublikowano:

Zrealizowanie warsztatów z Kartami Grabowskiego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym było dla nas nie lada wyzwaniem. Jednak bez chwili zawahania podjęliśmy się tego tematu. Okazało się, że takie wyzwanie to sama przyjemność i pełna satysfakcja dla wszystkich. Najlepszym tego potwierdzeniem był uśmiechy nieschodzące z twarzy dzieci.

Warsztaty w Czarni

Uczestnikami warsztatów byli podopieczni z ośrodka, w różnym wieku i z różnym stopniem upośledzenia, dlatego dobór gier i zabaw był niezwykle ważny i wymagał odpowiedniej selekcji. Najważniejszym elementem miała być i była świetna zabawa, a przy okazji - odrobina nauki. W trakcie warsztatów kreatywni nauczyciele rzucali pomysłami tak, by dostosować gry i zabawy do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczniów. Wspólnymi siłami stworzyliśmy nowe, po to, aby sprawiały największą satysfakcję wszystkim dzieciom.

Jeszcze raz udowodniliśmy sobie i innym, że Karty Grabowskiego są niezwykle elastycznym narzędziem do nauki i zabawy. Mogą być wykorzystywane wszędzie i zawsze będą niosły ze sobą wiele radości.

Gry logiczne

Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się Gry logiczne, a w szczególności „Najwyższe wieże” i „Król mostów” – budowniczowie i architekci spisali się na medal 😊 Dla lubiących rywalizację i sport, to gra „Sumo” była największym wyzwaniem. Grając w „Rodzynka”, wielu próbowało swoich sił w roli prowadzącego grę. Wszechobecne emocje momentami sięgały zenitu.

Bączek matematyczny

Bączek matematyczny niewątpliwie okazał się hitem. Nie wszyscy od razu poradzili sobie z tym manualnym zadaniem, lecz przy odrobinie pomocy, każdy zaznał również odrobinę radości. Podrzucanie i liczenie pierścieni to świetna zabawa na dobry początek. Nakładanie pierścieni na wirującego bączka wymagało skupienia i precyzji. Jesteśmy przekonani, że bączek będzie pomagał w ćwiczeniu i rozwijaniu małej motoryki oraz w koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dodawanie i odejmowanie

Karty Dodawanie i odejmowanie również spotkały się z pełną akceptacją dzieci. Nawet uczniowie, którzy nie potrafili sprawnie liczyć, dzięki intuicyjnym grafikom na kartach, bardzo dobrze radzili sobie z porównywaniem wartości liczbowych. Z czasem zapewne nabiorą jeszcze większej sprawności w poznawaniu cyfr i umiejętności dodawania.

Tym razem, podczas warsztatów nie było przegranych. Wszyscy byli zwycięzcami, co doskonale potwierdzały spontaniczne wybuchy radości. Bez wątpienia - wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania.

Ośrodkowi przekazaliśmy narzędzia i inspiracje do gier i zabaw, po to, by nauka zawsze była przyjemnością i niosła radość wszystkim podopiecznym. Bawiliśmy się świetnie, a samo spotkanie długo pozostanie w naszej pamięci.


  1. Tagi:

  2. #wszkole
  3. #dziecko
  4. #pedagogika

O autorze

Bartosz Trojanowski

Bartosz Trojanowski

Jestem absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Obecnie jako Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego zajmuję się organizacją i realizacją warsztatów z Kartami Grabowskiego dla nauczycieli.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.