Wysyłamy w 24 godziny (w dni robocze). Darmowa dostawa od 166 zł.

Wysyłamy w 24 godziny (w dni robocze). Darmowa dostawa od 166 zł.

Bartosz Trojanowski

Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego

Opublikowano: 10.03.2021

To już trzecia odsłona cyklu „Matematyka w historii”. Przedstawiamy kolejne ciekawostki, analogie i działania matematyczno-historyczne. Wierzymy, że i one uatrakcyjnią lekcje obu przedmiotów oraz będą służyć jako codzienne zagadki i łamigłówki. 

Wiek XIX

XIX wiek był bardzo bogaty w wydarzenia o zasięgu europejskim. Jednym z nich był kongres w Wiedniu zakończony w 1815 roku. 

I tak oto otrzymaliśmy rok kolejnego ważnego wydarzenia, a w zasadzie ciągu wydarzeń. Wiosna Ludów – 1848 rok. 

Czasy Piastów

Dwa najistotniejsze wydarzenia z czasów budowania się państwa polskiego to niewątpliwie chrzest Polski oraz koronacja Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski. Dodajmy daty tych wydarzeń do siebie. 

Wojny z Krzyżakami

Jak wiemy Polska przez wiele lat była uwikłana w konflikty z zakonem krzyżackim. Wielka wojna z zakonem rozpoczęła się w 1409 roku, wojna trzynastoletnia w 1454 roku. Rozbijamy daty i dodajemy, tak jak na zdjęciu. Otrzymamy 2 takie same wyniki.

Zachęcamy naszych czytelników do poszukiwania ciekawostek i informacji, w których występują podobne przykłady. Wykorzystujmy wszelkie możliwe pomoce naukowe, kalkulator, karty, podręczniki do historii. Szukajmy analogii. Zabawa, rozrywka umysłowa i satysfakcja gwarantowane. 

Poznaj pozostałe części z serii

Zapraszamy do poznania pozostałych części z serii "Matematyka w historii".

Matematyka w historii z Kartami Grabowskiego część 1

Matematyka w historii z Kartami Grabowskiego część 2

 

Nie przegap nowych artykułów.