Światowy Dzień
Tabliczki Mnożenia


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów!

Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli a nawet przypadkowych przechodniów – w parkach czy sklepach.

Każdy, kto odpowie poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymuje nagrodę – legitymację MT EXPERT, która może być miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył aby zamienić się rolami z dorosłymi?
Egzaminy mogą również przybierać formę konkursów szkolnych czy rozgrywek z Kartami Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”.

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. Dzieci tworzą plakaty, rekwizyty i przypominają sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem egzamin zdać śpiewająco i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Kolejna - VI edycja wydarzenia odbędzie się 30 września 2016 roku. Zapraszamy na stronę www.wmtday.org, gdzie można znaleźć historię poprzednich edycji, zdjęcia oraz wiele ciekawych materiałów. Zachęcamy również wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja a także licea do udziału w naszej akcji – ćwiczenia z tabliczką mnożenia mogą mieć różne stopnie trudności!

Liczba uczestników WMTDay (2011-2016)

I Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
9 439
uczestników
II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
40 142
uczestników
III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
91 960
uczestników


IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
101 436
uczestników


V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
204 749
uczestników


VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
413 392
uczestników

Kraje - uczestnicy WMTDay

kraje uczestniczące w światowym dniu tabliczki mnożenia