​​XI Światowy Dzień Tabliczki mnożenia – darmowa akcja dla szkół + plakat do pobrania

obraz

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna dla szkół, którą organizujemy od 2011 roku. W tym roku odbędzie się już 11 edycja akcji! Jeśli jeszcze nie znasz naszej akcji – chcemy Ci ją przybliżyć i zachęcić do rejestracji, która trwa do 24 września. Każda szkoła, która weźmie udział w ŚDTM otrzyma dostęp do unikalnych materiałów.

Skąd pomysł na akcję?

Andrzej Grabowski, pomysłodawca akcji, pasjonował się nauczaniem matematyki przez zabawę. Najpierw w latach 90. stworzył Karty Grabowskiego, a potem Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Z pomysłem nauki tabliczki mnożenia chciał pójść jedna jeszcze dalej - na cały świat. Oryginalny pomysł na akcję miał mieć zasięg ogólnopolski. Stwierdziliśmy jednak, że tabliczka mnożenia jest na tyle uniwersalnym i ważnym tematem w skali całego świata, że powinniśmy zmienić podstawowe założenia. I tak w 2011 roku odbyła się pierwsza edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Jakie jest główne założenie akcji?

Głównym mottem akcji jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Ma więc tutaj miejsce niecodzienna zmiana ról – to młodsi sprawdzają wiedzę starszych kolegów i dorosłych z tabliczki mnożenia. Dzieje się to w trakcie egzaminu. Każdy kto chce go zdać, musi odpowiedzieć na 5 pytań z tabliczki mnożenia z losu. Jeśli odpowie – otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Materiały dla szkół

Każda szkoła, która bierze udział w akcji otrzymuje tytuł Organizatora Lokalnego oraz oficjalną licencję. Poza tym – ma dostęp do darmowych materiałów. Wśród nich jest m.in. biblioteka łamigłówek, scenariusze gier i zabaw, plakaty i wiele innych :) Szkoły nie muszą się również martwić stworzeniem losów do egzaminów. Losy o różnych poziomach trudności (nawet z tabliczką mnożenia do 500!) są również dostępne.

Czy akcja jest zupełnie darmowa?

Takie było początkowe założenie akcji i ono nigdy się nie zmieni. Nauka przez zabawę jest naszą pasją i cieszymy się, jeśli możemy się dzielić naszymi pomysłami z innymi. Dzięki temu przyczyniamy się do poprawy nastawienia do matematyki u dzieci i realnie wpływamy na poprawę ich umiejętności matematycznych. To jest dla nas ogromna motywacja do działania :) Dlatego wszystkie materiały, które Twoja szkoła otrzyma do pobrania są zupełnie darmowe. I nie ma tutaj wyjątków.

Biblioteka łamigłówek, do której otrzymują dostęp wszystkie szkoły biorące udział w akcji.

Jaka szkoła może wziąć udział w akcji?

Zdecydowaną większość szkół wśród uczestników stanowią szkoły podstawowe, co wydaje się każdemu naturalne. W końcu na tym etapie dzieci poznają i utrwalają tabliczkę mnożenia. Materiały, które udostępniamy dają ogromne możliwość wyboru przeprowadzenia akcji. Również dla szkół ponadpodstawowych.

Rejestracja trwa do 24 września

Szkołę można zarejestrować na oficjalnej stronie akcji https://www.wmtday.org/pl/rejestracja-2021. Wystarczy podać dane szkoły, stworzyć swoje unikalne hasło i gotowe :) Po potwierdzeniu rejestracji (mailowo) będzie już można się zalogować i pobrać darmowe materiały.

Pobierz oficjalny plakat akcji

Świętuj z nami Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już teraz! Pobierz oficjalny plakat akcji:

  1. Tagi:

  2. #śdtm
  3. #wmtday
  4. #tabliczkamnożenia

 

Nie przegap nowych artykułów.