Świąteczne zadanie - kodowanie

obraz

Artykuł z kategorii

Gry, zabawy i łamigłówki

Opublikowano:

Zakodowany obrazek to zadanie, które dzieci bardzo lubią. Jest ono dla dziecka ciekawe, ponieważ po każdej zaznaczonej kratce zastanawia się, jaki powstanie obrazek. Ćwiczenie kodowania w kratkach pomaga w treningu orientacji przestrzennej.

Zadanie rozwija sprawność manualną oraz percepcję wzrokową. Poniżej podano współrzędne kratek, które należy zamalować dobranym kolorem do pola. Możemy dyktować głośno współrzędne, wtedy dodatkowo uzyskamy aspekt ćwiczenia pamięci słuchowej.

Odszyfruj, jaki rysunek ukrył się w kratkach 😊

Pobierz rysunek do wydruku

Zobacz rozwiązanie zadania

  1. Tagi:

  2. #wdomu
  3. #zadania
  4. #święta

O autorze

Kamila Kreczmer

Kamila Kreczmer

Cześć! Mam na imię Kamila i upraszczam przekaz treści edukacyjnych. Poprzez swoją pracę sprawiam, że uczniowie rozumieją i lubią przedmioty ścisłe, a to wszystko dzięki mojej współpracy z Kartami Grabowskiego. Mam przyjemność być Certyfikowanym Trenerem Kart Grabowskiego. Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na dwóch kierunkach: fizyka ogólna oraz matematyka. Jestem czynnym nauczycielem tych dwóch przedmiotów oraz wychowawcą klasy. W moim zawodzie szczególnie interesuje mnie zastosowanie kreatywnej nauki, dlatego w mojej edukacji pojawiły się Karty Grabowskiego, które wspierają przekonanie, że matematyki można uczyć się w przyjemny i efektywny sposób. W wolnej chwili tworzę autorskie materiały edukacyjne i spędzam czas z moim psem.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.