„Karty na stół” – czas na nowy projekt (i przygodę)

obraz

Artykuł z kategorii

Z życia firmy

Opublikowano:

Przez (prawie) całe swoje życie zawodowe jestem związany z Kartami Grabowskiego. To tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w biznesie i tutaj zbierałem cenne (często bolesne) doświadczenia związane z prowadzeniem rodzinnej firmy. Dzisiaj przyszedł czas na nowy projekt „Karty na stół”. Chcę Wam o tym więcej opowiedzieć.

Skup się na jednym – dzisiaj robię wyjątek

Od lat w prowadzeniu firmy kieruję się jedną zasadą – skup się na jednym. Chodzi mi tutaj konkretnie o firmę Karty Grabowskiego. Nigdy nie angażowałem się w dodatkowe projekty, które nie byłyby w 100% powiązane z rozwojem firmy. Wciąż mam w sobie ogromną chęć do rozwoju Kart Grabowskiego, ale jestem gotowy na więcej. Stąd pomysł na kanał Youtube „Karty na stół” oraz podcast o takim samym tytule.

O czym będę mówił?

Nazwa może sugerować, że o Kartach Grabowskiego, ale to tylko punkt zaczepienia. Przez te wszystkie lata prowadzenia firmy zdobyłem cenne biznesowe doświadczenie. Razem z siostrą zbudowaliśmy zespół wspaniałych ludzi, dzięki którym cały czas rozwijamy firmę. Wiem, że nasz rozwój nie jest dziełem przypadku (choć element szczęścia zawsze jest ważny w biznesie), tylko określonych działań, mojego podejścia do prowadzenia biznesu i zbudowanego zespołu.

O tym właśnie będzie mój kanał i podcast. O prowadzeniu biznesu, ale też przede wszystkim – jak efektywnie połączyć biznes i życie prywatne, żeby spełniać się w tych obu obszarach. Sam jestem przykładem tego, że rozwijając firmę, nie trzeba zaniedbywać rodziny. Że można rozwijać firmę, niekoniecznie harując od rana do wieczora, mając dużo czasu dla siebie i dla rodziny.

Dlaczego jest to dla mnie ważne?

Zależy mi na tym, aby na rynku było jak najwięcej firm, których właściciele będą czerpali z nich ogromną radość. Takie firmy mogą zmienić świat na lepszy. Ja chcę żyć w lepszym świecie. I to właśnie często od małych firm w gospodarce wiele zależy. I to właśnie małe firmy powinny mieć zdrowe struktury, powinny jak najlepiej zarządzać swoimi finansami. Dlatego chcę dzielić się praktyczną biznesową i życiową wiedzą, która będzie przydatna dla każdego, kto prowadzi biznes, albo dopiero o tym myśli.

Dlaczego „Karty na stół”?

W życiu kieruję się zasadą, żeby wykładać karty na stół. Wtedy po prostu lepiej się żyje.

Będę się przed Wami otwierał, dzielił się własnymi doświadczeniami, przemyśleniami i emocjami. Uważam, że życie jest zbyt krótkie, żeby nie mówić otwarcie o swoich emocjach i doświadczeniach. Emocje budzą emocje u innych. Najlepiej, jeśli będą to emocje, które będą nas kierowały w stronę lepszego życia prywatnego i zawodowego. Tego Wam z całego serca życzę i mam nadzieję, że w jakimś stopniu będę dla Was inspiracją.

Zobacz na YouTube:

Posłuchaj na Spotify

  1. Tagi:

  2. #kartygrabowskiego
  3. #video
  4. #biznes
  5. #firma

O autorze

Mateusz Grabowski

Mateusz Grabowski

Można powiedzieć, że prawie całe swoje życia gra w karty :) Współtwórca marki założonej w latach 90 przez swojego ojca, Andrzeja Grabowskiego. Wychował się na Kartach Grabowskiego. Dzisiaj zarządza firmą i odpowiada za generowanie nowych pomysłów i nakreślania dalszych kierunków działania. Uwielbia pracę z ludźmi. Twórca kanału na Youtubie i podcastu na Spotify "Karty Na Stół - Mateusz Grabowski". W programie Karty Na Stół opowiada o tym, jak z sukcesem rozwijać własną firmę i mieć przy tym dużo czasu dla rodziny.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.