Jak wygląda występ w telewizji od kuchni?

obraz

Artykuł z kategorii

Matematyka wokół nas

Opublikowano:

Ostatnio byliśmy gośćmi w audycji „Pytanie na śniadanie”. To był już nasz drugi raz tutaj. Tym razem powodem był Dzień Matematyki, który obchodziliśmy 12 marca.

Jak wyrwać widzów z kapci?

Matematyka z rana jest lepsza niż kawa! Pytanie: ile jest 8x7, potrafi wyrwać z kapci niejednego. Wzięliśmy więc na siebie misję matematycznej pobudki. Mamy nadzieję, że tętno widzów i prowadzących znacznie podskoczyło.

Wszystko za sprawą Kart Matematycznych Grabowskiego i emocjonujących gier łączących matematykę ze sportem! To powiązanie współgra ze sobą idealnie – jak tost z serem, jak herbata z miodem, jak ciastko z kawą! Smak wybitny! Przekonajcie się sami, ale zanim obejrzycie nagranie z występu, chcielibyśmy zdradzić Wam kulisy powstawania programu.

Jak dostać zaproszenie do telewizji?

Niestety, nie będzie to idealny poradnik, bo do nas po prostu pewnego dnia zadzwonił telefon.

„Panie Mateuszu, bo tak fajnie wyszło, jak byli Państwo u nas ostatnio, gdy był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Może na Dzień Matematyki też chcieliby Państwo przyjechać?”

Oczywiście, że tak! Takich okazji nie przepuszczamy, bo uwielbiamy popularyzować naukę przez zabawę. Jednak do takiego występu trzeba się odpowiednio przygotować.

Narada przed programem

W naszej firmie trwały burzliwe dyskusje, no bo jak w zaledwie osiem minut pokazać jak najwięcej gier matematyczno-ruchowych? To było spore wyzwanie! Ale wydaje nam się, że się udało. Wybraliśmy gry, które chcieliśmy pokazać. Padło na: Piłkarza Matematyka, Sumo, Kangury. Na potrzeby występu stworzyliśmy nawet nową grę z kartami Ułamki: Rzut do celu! Przygotowaliśmy też niezbędne rekwizyty: piłki, bramki i oczywiście karty!

Czas na wybór naszych gwiazd!

Każde dziecko marzy, aby być gwiazdą. Niestety liczba osób była ograniczona i skoro już mieliśmy ustalone, jakie gry pokażemy, musieliśmy też zdecydować, kto pojedzie do studia i wystąpi w programie.

Nasza certyfikowana trenerka Kart Grabowskiego Olga Simsak (nauczycielka matematyki, która uczy w Korczakowskiej Szkole Marzeń w Warszawie), postanowiła zorganizować w swojej klasie specjalny matematyczny konkurs. Po zaciekłej walce udało się wyłonić szczęśliwych zwycięzców!

Przypudrowanie noska

Wejście na antenę dla naszych śmiałków nie okazało się stresujące! Wszystko za sprawą ekipy, która była bardzo pomocna. Dobrze się nami zaopiekowano. Oczywiście nie obyło się bez „przypudrowania noska” przed wejściem na antenę. Czuliśmy się jak prawdziwe gwiazdy!

3, 2, 1… Kamera, akcja!

Dzieci super sobie poradziły! Nie stresowały ich kamery, ani to, że rozwiązują zadania matematyczne przed widownią z całej Polski. Zadania przy tablicy przed całą klasą to przy tym pryszcz! Ale to jest właśnie siła Kart Grabowskiego — nauka jest zabawą. Zero stresu! 100% zabawy!

Superprzygoda!

Taki występ to wspaniałe doświadczenie! Bawiliśmy się przednio. Miło było zobaczyć studio na żywo i poznać prowadzących: Katarzynę Pakosińską i Piotra Wojdyło wraz z całą ekipą. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy!

Audycję z naszym udziałem możecie obejrzeć tutaj

A tutaj link do poprzedniego naszego występu


  1. Tagi:

  2. #matematyka
  3. #video
  4. #tabliczkamnożenia
  5. #kartygrabowskiego
  6. #film
  7. #edukacja

O autorze

Ewelina Kupczyńska

Ewelina Kupczyńska

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna — Nowe media. Obecnie pracuję w Kartach Grabowskiego w dziale marketingu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.