Jak Karty Grabowskiego odmieniły moje zajęcia w szkole... historia Pani Marleny

obraz

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Nazywam się Marlena Baranowska i jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Lidzbarku Warmińskim. Moja przygoda z Kartami Grabowskiego rozpoczęła się na początku 2021 roku, kiedy to szukałam ciekawych, niecodziennych pomocy dydaktycznych ułatwiających uczniom naukę matematyki oraz logicznego myślenia💡.

Moim celem było odejście od książek, zadawania mnóstwa kart pracy i „kucia” tabliczki mnożenia na pamięć. To wtedy natrafiłam na stronę internetową Kart Grabowskiego i całkowicie przepadłam!

Zaczęło się od rozmowy z Panią Dyrektor

Od samego początku wiedziałam, że to jest to, co chcę robić i przy pomocy czego będę poszerzać wiedzę uczniów. Niewiele myśląc, przekonałam Panią Dyrektor do zakupu wszystkich dostępnych serii kart i już od pierwszego spotkania z kartami stały się one przyjacielem uczniów (i moim). Uwierzycie, że nawet podczas półkolonii uczniowie proszą, by usiąść z nimi i zagrać? To jest mój największy sukces wychowawczy!

Co dają mi Karty Grabowskiego podczas zajęć z dziećmi?

Karty Grabowskiego wspomagają i uprzyjemniają uczniom naukę dodawania i odejmowania, tabliczki mnożenia, logicznego i strategicznego myślenia. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że od prawie 30 lat cieszą się ogromną popularnością. Tak duże doświadczenie niesie ze sobą najwyższą jakość wykonania kart i książek. Opisy i gry są tak intuicyjne, że poradzą sobie z nimi już dzieci w przedszkolu (tak, tak, przetestowałam na swoim 5 - letnim synu). Za co najbardziej cenię Karty Grabowskiego? Za ich różnorodność, możliwość dopasowania do wieku uczestników, stopnia zaawansowania uczniów, a także ich wariantywność gier.

Karty to nie tylko nauka matematyki…

Szeroka gama gier i ich różne stopnie trudności pozwalają nam nie nudzić się na żadnych zajęciach. Karty pomagają nam, w codziennej nauce liczenia, logicznego myślenia, dodawania i odejmowania, a także tabliczki mnożenia i nie tylko. Grając w gry, nasi uczniowie ćwiczą swoją koncentrację, ale także uczą się współzawodnictwa. Można by powiedzieć, że to tylko zabawa, ale gdy się zagłębimy, dostrzeżemy, że uczniowie nie tylko świetnie się bawią, rywalizują, ale przede wszystkim ćwiczą swoje umiejętności matematyczne oraz logicznego i strategicznego myślenia. A element konkurowania lub konieczności współpracy (w zależności od doboru gry) jest tym, co dzieci uwielbiają w Kartach Grabowskiego- zresztą zobaczcie sami!

Gorąco zachęcam do wprowadzania Kart Grabowskiego do codziennych zajęć z dziećmi w szkole. Ostrzegamy, gdy raz spróbujecie, nie będziecie potrafili przestać :)

Zobaczcie też na czym polega jedna z naszych ulubionych gier Czarna-Czerwona! :)


  1. Tagi:

  2. #wszkole
  3. #lekcja
  4. #pedagogika

O autorze

 

Nie przegap nowych artykułów.