6 filmów o nauczycielach, które musisz zobaczyć

obraz

Artykuł z kategorii

Edukacja i rozwój dziecka

Opublikowano:

Są tacy nauczyciele, których pamięta się przez całe życie. To właśnie oni inspirują, kształtują, zarażają pasją, dodają odwagi i skrzydeł. Są to wspaniałe historie, które motywują i pozostają w sercu na długo, dlatego uwielbiamy nie tylko wspominać, ale także i oglądać na dużym ekranie podnoszące na duchu opowieści o „najgorszej w szkole klasie” i o nauczycielu, który wszystko zmienia.

Takich pedagogów z pasją życzymy wszystkim i dla inspiracji podrzucamy listę naszych ulubionych filmów o nauczycielach:

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Profesor John Keating (Robin Williams) uczący w prestiżowej szkole zaraża swoich uczniów miłością do poezji. Jego wychowankowie zakładają tajne stowarzyszenie o nazwie: Stowarzyszenie Umarłych Poetów.

Peter Weir, „Stowarzyszenie umarłych poetów”, Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Stowarzyszenie+Umarłych+Poetów-1989-1262 [12.03.2024 r.]

Klasa Pana Tourette'a

U Brada Cohena (Jamesa Wolka) lekarze diagnozują zespół Tourette'a. Mimo swojej choroby nie rezygnuje z marzeń i postanawia zostać nauczycielem. Film jest oparty na prawdziwej historii.

Peter Werner, „Klasa Pana Tourette'a”, Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Klasa+Pana+Tourette%27a-2008-496831 [12.03.2024 r.]

Korczak

Janusz Korczak (Wojciech Pszoniak), ceniony pedagog i aktywista społeczny otwiera sierociniec dla dzieci żydowskich. W okresie II wojny światowej, mimo zagrożenia, nieprzerwanie kontynuuje swoją misję. Jest to film biograficzny.

Pan od muzyki

Nauczyciel muzyki Clément Mathieu (Gérard Jugnot) zaczyna pracę w poprawczaku. Wprowadza swoich podopiecznych w świat muzyki, dzięki któremu wychowankowie odnajdują sens życia.

Christophe Barratier, „Pan od muzyki”, Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Pan+od+muzyki-2004-119514 [12.03.2024 r.]

Młodzi gniewni - historia Rona Clarka

Młody pedagog Ron Clark (Matthew Perry) wykorzystuje niestandardowe metody nauczania w pracy z trudną młodzieżą. Film jest oparty na faktach, a nauczyciel w 2000 roku otrzymał nagrodę Nauczyciela Roku przyznawaną przez Disneya.

Są też takie filmy, w których na lepsze zmieniają się nie tylko uczniowie, ale także i sami nauczyciele. Tutaj przykład filmu, który odwraca schemat, bo zarówno uczeń, jak i zrzędliwy z początku profesor, wiele się od siebie uczą.

Przesilenie zimowe

Najmniej lubiany nauczyciel zostaje w szkole podczas przerwy świątecznej z uczniami, którzy nie mogli pojechać do domu na święta.

Alexander Payne, Przesilenie zimowe, Filmweb: https://www.filmweb.pl/film/Przesilenie+zimowe-2023-10032689 [12.03.2024 r.]

A Wy jakie filmy dodalibyście do tej listy?


  1. Tagi:

  2. #film
  3. #edukacja
  4. #szkoła
  5. #nauczyciele
  6. #ciekawostki

O autorze

Ewelina Kupczyńska

Ewelina Kupczyńska

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna — Nowe media. Obecnie pracuję w Kartach Grabowskiego w dziale marketingu.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.