O firmie

Istniejemy od 1995 roku. Jesteśmy wyłącznym wydawcą Kart Grabowskiego: „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne”. Od 20 lat bawimy się matematyką, a wraz z nami rodzice, nauczyciele i przede wszystkim… dzieci!

Pierwsze Karty Grabowskiego - „Tabliczka mnożenia” - wydaliśmy w 1996 roku. Szybko znalazły swoje zastosowanie w szkołach – na lekcjach matematyki – oraz w domach – jako sposób na zabawę i przyjemną edukację.

Karty są doceniane przez nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim są pozytywnie odbierane przez uczniów. Dzieci, grając w karty, tak naprawdę nie zauważają kiedy nauka staje się zabawą. Sprzyja temu szeroki wachlarz gier i zabaw autorstwa Andrzeja Grabowskiego – od pasjansów, gier jednoosobowych, aż po gry zespołowe - na czas i z nutką rywalizacji.

Widząc, jak pozytywnie zostały odebrany nasze pierwsze karty– postanowiliśmy zorganizować Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Pierwsza edycja miała miejsce w 1998 roku, a do dziś odbyło się ich już 12. Co rok, w różnych miejscach Polski, organizowane są również liczne zawody międzyszkolne oraz regionalne, bazujące na formule imprezy ogólnopolskiej. Niecodzienna jej formuła – była doceniana niejednokrotnie przez popularne stacje telewizyjne czy kluby sportowe , które przekazywały cenne pamiątki-nagrody dla uczestników.

Od ponad 12 lat organizujemy warsztaty edukacji matematycznej. Przez ten okres przeszkoliliśmy ponad 10 000 nauczycieli szkół podstawowych z Polski w zakresie propagowania gier matematyczno-sportowych.

Naszą główną myśl i motto działalności, a więc łączenie matematyki z zabawą – propagujemy również na świecie. Organizujemy akcję Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która do tej pory przyciągnęła blisko pół miliona uczestników z rożnych zakątków świata - Polski, Rosji, USA, Urugwaju, Kolumbii czy Tajlandii. W roku 2017 odbędzie się już 7 edycja tej akcji.

Za wkład włożony w propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki oraz kreatywność zostaliśmy wielokrotnie wyróżnieni. Nasze inicjatywy zyskały przychylność osób ze środowiska naukowego, sportowego i nie tylko.

Media

Materiały video


XII Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia, „GARWOLIN 2010”
Reportaż

XII Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia, „GARWOLIN 2010”
przebieg mistrzostw, czꜶć I

Prasa