Wysyłamy w 24 godziny (w dni robocze). Darmowa dostawa od 158 zł.

Wysyłamy w 24 godziny (w dni robocze). Darmowa dostawa od 158 zł.

Opublikowano: 14.07.2018

Tata był nauczycielem matematyki. Jego ogromną pasją było nauczanie poprzez zabawę. W swoją pracę zawsze wkładał wiele serca – dzięki czemu potrafił dotrzeć do każdego dziecka.

Na początku lat 90. rozpoczął pracę jako nauczyciel matematyki w szkole podstawowej. Zauważył, że tabliczka mnożenia stanowi dla dzieci duży problem. Postanowił im w tym pomóc. Wymyślił karty do gry – dzisiaj znane jako Karty Grabowskiego. Dzieci pokochały pomysł uczenia się tabliczki mnożenia poprzez taką formę zabawy.

Ja natomiast na Kartach się wychowałem. Mam z nimi wspaniałe wspomnienia. Wiem, jak dużo mi dały pod kątem umiejętności matematycznych, ale nie tylko. Dzięki nim nauczyłem się wygrywać, przegrywać i przestrzegać zasady fair-play. Z perspektywy czasu widzę, że wiele godzin (i tak naprawdę lat) grania w karty, a tym samym spędzania czasu z rówieśnikami było dla mnie nauką bezcenną.

Karty Grabowskiego - Mateusz Grabowski

 

Na szyi medal za II miejsce w Mistrzostwach Polski w Tabliczce Mnożenia rozgrywanych z Kartami Grabowskiego Tabliczka mnożenia (2001). A w rękach: poprzednie wydanie naszych kart (w opakowaniu na kasety VHS) i aktualne (już nieco mniejsze i z nową grafiką) :). Zdjęcie zrobione w naszym biurze w Poznaniu.

Kartami, które wymyślił mój Tata tak naprawdę bawię się cały czas :) Rozwijam Karty Grabowskiego z taką samą pasją, z jaką robił to mój Tata. Dzisiaj Karty Grabowskiego tworzy kilkanaście osób. Organizujemy warsztaty dla nauczycieli, akcję Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a przede wszystki udaje nam się docierać z Kartami do coraz szerszego grona rodziców, nauczycieli i dzieci. Tata byłby dumny!
 


Tak samo, jak Tata – przeprowadzam warsztaty dla nauczycieli. Tylko w 2018 r. przeprowadziłem blisko 40 warsztatów. Blisko 800 przeszkolonych nauczycieli. Tysiące przejechanych kilometrów. Polska zwiedzona wzdłuż i wszerz. Mnóstwo pozytywnej energii na każdym warsztacie!

Kiedyś usłyszałem od nauczycielki (pracującej na naszych Kartach od blisko 15 lat), że nasze Karty są ponadczasowe. Coś w tym musi być, skoro Karty Grabowskiego sprawdzają się niezmiennie w domach i szkołach już od 23 lat.

Karty Grabowskiego pokochały już dziesiątki tysięcy dzieci (i rodziców) :) w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że dołączycie do tego grona (a może już do niego należycie). Dajcie znać, jak Wam idzie zabawa i nauka naszymi Kartami. Czekam na wieści! ;)

 

Mateusz Grabowski,
Właściel Kart Grabowskiego