Karty Grabowskiego Gry logiczne – sposób na kształtowanie zdolności matematycznych

obraz

Artykuł z kategorii

Nasze produkty

Opublikowano:

Gry Logiczne 🎲 są idealną propozycją dla dzieci już od piątego roku życia. Choć z doświadczenia innych i swojego wiemy, że i młodsze dzieci również radzą sobie z łatwiejszymi grami. Gry logiczne: ich różnorodność, elastyczność i wszechstronność stanowią doskonałe wprowadzenie do edukacji matematycznej przedszkolnej i szkolnej. Są również bardzo dobrą alternatywą dla wielu gier rodzinnych 👨‍👩‍👧‍👦.

Karty Grabowskiego Gry logiczne

Komplet Kart Gry logiczne zawiera: talię 36 kart w 3 kolorach, 63 patyczki w 3 kolorach, 4 kolorowe pionki oraz kostkę do gry, książkę z opisami 6 gier i z 60 łamigłówkami o różnych poziomach trudności. W książce znajdują się też praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak korzystać z kart oraz intuicyjne grafiki.

Gry

Intuicyjne opisy gier i zabaw pozwalają na szybkie rozpoczęcie nowej gry. W opisach znajdują się gry dłuższe i krótsze, dlatego w każdej chwili można sięgnąć po karty i cieszyć się zabawą. Sporą popularnością cieszą się gry, które można traktować jako alternatywę dla gier planszowych. Tu szczególnie polecam gry: “Króla mostów” oraz “Wędrowniczek”. W grze “Wędrowniczek” sami możemy kreować planszę, zmienić jej wielkość, kształt tak, by gra stała się bardziej dopasowana do graczy.

Łamigłówki

Szeroki wybór łamigłówek, a jest ich aż 60, dają możliwość wykorzystania kart i patyczków w grach jednoosobowych. Łamigłówki doskonale sprawdzają się jako wyzwania dla: 2, 3 lub więcej osób. Służą integracji i uczą współpracy w grupie rówieśników. Dzięki temu w ramach zajęć lekcyjnych lub zajęć z wychowawcą, można obserwować grupę pod kątem rozwoju społecznego. Z powodzeniem wykorzystywane są także jako rozrywka w gronie najbliższej rodziny.

Z logicznego myślenia do liczenia

Z logicznego myślenia do liczenia dzieli nas tylko jeden krok i jest to krok niezwykle przyjemny. Dzięki szerokiej gamie różnorodnych gier i zabaw logicznych, łatwiej będzie wszystkim graczom szlifować konkretne umiejętności lub nabywać nowe. Spostrzegawczość, pamięć i uwagę będziemy ćwiczyć, gdy zagramy w grę „Rodzynek”.

Gracze starają się zapamiętać, jakie karty leżą na stole.

Prowadzący zabiera i tasuje karty, a następnie rozkłada na stole, tym razem są one zakryte. Jeden z graczy wskazuje jedną kartę i to jest karta “rodzynek”, pozostałe karty należy odkryć. Zadaniem graczy jest odgadnąć kolor karty “rodzynek”.

Dodatkowym atutem tej gry jest to, że radzą sobie z nią nawet najmłodsi gracze, a systematycznie zwiększając poziom trudności (poprzez dołożenie kolejnych kart),powodujemy większy wysiłek umysłowy. W grze „Fabryka rodzynków” ćwiczymy: liczenie, dodawanie i rachunek pamięciowy. Ta gra będzie doskonałym wstępem do sięgnięcia po gry z zakresu dodawania i odejmowania. W wielu grach ćwiczymy dodawanie (również w pamięci), choćby w celu podsumowania rozgrywki i wyłonienia zwycięzcy.

Dodatkowe atuty

W grach logicznych ćwiczymy umiejętności manualne, ale również precyzję i dokładność. Szczególnie w dzisiejszych czasach są to niezwykle ważne kompetencje, które kształtują sprawność ręki oraz ułatwiają ćwiczenia z zakresu chwytów pisarskich. Podczas wielu rozgrywek niezbędne będą: obserwacja ruchu innych graczy, zapamiętanie ich, wyciągnięcie wniosków i w rezultacie zastosowanie odpowiedniej taktyki. To wszystko przekłada się na stosowanie najprostszych mechanizmów analizy i syntezy, a to z kolei są umiejętności, które stanowią solidne fundamenty edukacji matematycznej i często są wykorzystywane w życiu codziennym.

Wykorzystując Karty Grabowskiego: Gry logiczne do nauki i zabawy, łatwo można zauważyć, jakie umiejętności ćwiczymy. Dobierając odpowiednie gry, jesteśmy w stanie kształtować konkretne, wybrane umiejętności. Dopasowując poziom trudności poszczególnych gier, z łatwością dostosujemy je do wieku graczy tak, by jednocześnie grać zarówno z dzieckiem młodszym, jak i starszym. Gry logiczne to świetny wybór dla całej rodziny.


  1. Tagi:

  2. #łamigłowki
  3. #grylogiczne

O autorze

Bartosz Trojanowski

Bartosz Trojanowski

Jestem absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Obecnie jako Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego zajmuję się organizacją i realizacją warsztatów z Kartami Grabowskiego dla nauczycieli.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.