Gra Tarzan z Kartami Grabowskiego Gry logiczne – OPIS, VIDEO, SZABLON

obraz

Artykuł z kategorii

Nasze produkty

Opublikowano:

Gra Tarzan z Kartami Gry logiczne polega na naśladowaniu dźwięków zwierząt. Taki scenariusz bardzo się dzieciom podoba i zapewnia wiele frajdy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instruktaż video jak można w prosty i fajny sposób narysować świnkę, krówkę oraz kotka. Dodatkowo załączyliśmy szablony do gry – gotowe do pobrania i wydrukowania.

Opis gry

Jest to gra 2 osobowa.

Gracz 1 ma np. w dłoni 5 kart w różnych kolorach. Na początku gry przypisujemy każdemu kolorowi zwierzątko, np. kolor czerwony to świnka, kolor zielony to krówka, a kolor niebieski to kotek.

Gracz 1 wykłada pojedynczo karty z wachlarza, za każdym razem wydając dźwięk zwierzątka, które jest przypisane do tego koloru.

Gracz 2 , na podstawie dźwięków zwierząt, musi odgadnąć, ile kart, w każdym z trzech kolorów miał gracz numer jeden.

Przykładowa sentencja dźwięków Gracza 1: "CHRUM", "CHRUM", "MUU", "MUU", "MIAU".

Odpowiedź Gracza 2 "Gracz 1 miał w dłoni DWIE karty czerwone, DWIE zielone i JEDNĄ niebieską.

Szablony do pobrania

Pierwszy obrazek to schematyczne wytłumacznie zasad gry - może być pomocny szczególnie w początkowym etapie poznawania gry przez dziecko.

Natomiast drugi obrazek to szablon do gry. Po wydrukowaniu przypisujemy zwierzątkom kolory. Następnie gracz, który odgaduje, ile jest kart każdego koloru, wpisuje je w tabelkę. Można to robić za pomocą cyfr bądź np. kropek.

Autorem rysunków jest Kamila Kreczmer
Autorem rysunków jest Kamila Kreczmer

Video - jak narysować zwierzątka

Karty Grabowskiego Gry logiczne

Karty Grabowskiego Gry logiczne to zestaw specjalnych kart i stworzonych do nich pasjonujących gier oraz łamigłówki, które uczą dzieci matematyki i logicznego myślenia przez zabawę.

Pełny opis gry Tarzan znajduje się w wersji rozszerzonej Kart Grabowskiego Gry logiczne.

Karty dostępne są do kupienia w naszym oficjalnym sklepie.

  1. Tagi:

  2. #do pobrania

O autorze

Kamila Kreczmer

Kamila Kreczmer

Cześć! Mam na imię Kamila i upraszczam przekaz treści edukacyjnych. Poprzez swoją pracę sprawiam, że uczniowie rozumieją i lubią przedmioty ścisłe, a to wszystko dzięki mojej współpracy z Kartami Grabowskiego. Mam przyjemność być Certyfikowanym Trenerem Kart Grabowskiego. Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na dwóch kierunkach: fizyka ogólna oraz matematyka. Jestem czynnym nauczycielem tych dwóch przedmiotów oraz wychowawcą klasy. W moim zawodzie szczególnie interesuje mnie zastosowanie kreatywnej nauki, dlatego w mojej edukacji pojawiły się Karty Grabowskiego, które wspierają przekonanie, że matematyki można uczyć się w przyjemny i efektywny sposób. W wolnej chwili tworzę autorskie materiały edukacyjne i spędzam czas z moim psem.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora

 

Nie przegap nowych artykułów.